Prezydent Żuk wręczył stypendia najlepszym uczniom z Lublina

Ilona Leć
Prezydent Żuk wręczył stypendia najlepszym uczniom z Lublina Małgorzata Genca
We wtorek do siedziby Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zostało zaproszonych kilkudziesięciu laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz ogólnopolskich konkursów artystycznych. Stypendia najlepszym uczniom z Lublina wręczył Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

93 uczniów szkół podstawowych otrzymało od prezydenta miasta, Krzysztofa Żuka, jednorazowe stypendia na naukę w wysokości od 265 do 795 zł. Łącznie nagrodzono 180 uczniów (z 33 szkół), którzy uzyskali 210 tytułów laureata.

Największą liczbą multilaureatów mogą się pochwalić m.in. SP nr 30, SP nr 7, SP nr 25 i SP nr 28.

Dwudziestu trzech uczniów zdobyło więcej niż jeden tytuł. Trzy tytuły ma sześciu uczniów: Wiktoria Kulczyńska z kl. IV SP nr 30, Klaudia Kierozalska z kl. IV SP nr 30, Magdalena Bojarska z kl. VI SP nr 28, Zofia Dziubicka z kl. VI SP nr 29, Gabriela Świetlicka z kl. VI SP nr 25 i Magdalena Rzechowska z kl. VI SP nr 7.

Dwa tytuły wywalczyło 17 uczniów: Milena Radomska z kl. II SP nr 3, Piotr Habza z kl. VI SP nr 6, Marta Jacak z kl. III SP nr 7, Oliwia Pietrzak z kl. III SP nr 7, Jakub Nowaczek z kl. I SP nr 7, Jan Fabrowski z kl. VI SP nr 21, Weronika Pytka z kl. V SP nr 24, Julia Jastrzębska z kl. VI SP nr 28, Aleksandra Gajda z kl. VI SP nr 29, Oskar Gołębiowski z kl. VI SP nr 29, Adrian Ziętek z kl. IV SP nr 30, Patryk Suszek z kl. VI SP nr 30, Zuzanna Żurek z kl. V SP nr 30, Julia Korzecka z kl. VI SP nr 32, Paweł Cech z kl. VI SP nr 51, Michał Maj z kl. IV SP nr 51 oraz Alicja Maziarczyk z kl. VI Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
naucz.

Najlepiej być zawistnym anonimowo zwłaszcza, kiedy myśli się, że jest się anonimowym. Podawać nazwiska osób innych nie podpisując się, a do tego używać jeszcze nazwisk dzieci i pisać nieprawdę. Jest to skandal „RECENZENCIE ANONIMOWY”.

n
nauczyciel

Najlepiej być zawistnym anonimowo zwłaszcza, kiedy myśli się, że jest się anonimowym. Podawać nazwiska osób innych nie podpisując się, a do tego używać jeszcze nazwisk dzieci i pisać nieprawdę. Jest to skandal „RECENZENCIE-KOMENTATORZE ANONIMOWY”.

n
nauczycielka

Jeśli ktoś nie wie komu nadaje się tytuł laureata a komu finalisty odsyłam do zapoznania się z niniejszymi pojęciami i sprostowania kłamliwych oszczerstw pod adresem nauczycieli.
Nagrodzeni to LAUREACI, wyróżnieni to FINALIŚCI.
OLGA ŁUKASIK JEST FINALISTKĄ!!!!! OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "POCZTÓWKA DO ŚW MIKOŁAJA"
Finaliści nie są zgłaszani do nagrody prezydenta, nawet jeśli są finalistami konkursów o randze międzynarodowej!
Widać, że gdzieś coś dzwoni, tylko nie wiadomo gdzie..........!

E
E.N.S.

Niedokładnie poinformowanych uprzejmie informuję, iż p. Suszek i p. Ziętek to nauczyciele Gimnazjum nr 3. Zbieżność nazwisk przypadkowa. Jakie to przykre, że nie umiemy uszanować cudzej pracy. Świat jest otwarty dla każdego, każdy może spróbować pracy z uczniem. Posądzanie szkoły i nauczycieli om oszustwa jest karygodne. Wszystkie dyplomy przedstawiane do UM są weryfikowane. Dzieci i nauczyciele! Nie przejmujcie się! To taka zwykła zazdrość, zawiść. Każdej lubelskiej szkole życzę, żeby "wyprodukowała" sobie tylu laureatów konkursów wojewódzkich,, ogólnopolskich i międzynarodowych, ile da radę. I nie tylko "przedmiotowców" - każde dziecko zasługuje na odkrycie jego talentu.

n
normalny

no tylko to troche dziwne ze dzieciaki ot dziwo maja nazwiska nauczycieli;/ Zietek, Suszek;/ czyzby tylko zbieznosc nazwisk;/ mam nadzieje ze tak!

c
czytelniczka

Nie tylko w szkole nr 42, dzieci dostają oceny za pozycje społeczną swoich rodziców, zamożność lub umiejętność indywidualnego dogadania się rodzica z nauczycielem, w innych szkołach jest podobnie np.sp6 też jest wielka promocja takich dzieci. Często takie dzieci wcale nie są grzeczne, często nawet bezczelne wobec tych że nauczycieli ale im można przecież więcej, bo znajomość z takim rodzicem może się zawsze przydać dla nauczyciela.Wydaje mi się,że w tym zakresie od lat nic się nie zmienia było tak w czasach komunistycznych i jest tak teraz w czasach kapitalistycznych.

N
Nauczycielka

Jeśli ktoś nie wie, jak weryfikowani są uczniowie do nagród prezydenta, niech lepiej nie zabiera głosu! Jestem nauczycielką SP 30, moi uczniowie zostali wczoraj nagrodzeni i jestem z nich dumna. Wspomniana Olga Łukasik (która zdobyła w konkursie ogólnopolskim wyróżnienie i wielu jeszcze innych dzieci też "tylko" wyróżnionych w konkursach międzynarodowych) wcale nie dostało nagrody prezydenta! Jestem zbulwersowana tym, że ktoś śmie oskarżać nas, nauczycieli z 30-tk, o fałszowanie protokołów z konkursów, wstawianie fikcyjnych nazwisk itp. No cóż, podobno każdy sądzi innych według siebie, więc szanowny "rodzicu" - gratuluję takiej postawy życiowej, tak obecnie przydatnej i na topie! Ale ja nie należę do osób kierujących się kłamstwem i nie tego uczę Państwa dzieci! Za bardzo cenię swój honor i moją ciężką pracę, żeby dopuszczać się przestępstwa. A to, że nasi uczniowie otrzymują nagrody i stypendia jedynie za konkursy artystyczne? Czy to znaczy, że są gorsi od tych, którzy mają zdolności np. matematyczne i osiągają dobre wyniki w konkursach przedmiotowych? Nie wolno różnicować przedmiotów na lepsze i gorsze, tak samo powinno być z laureatami. Jeśli ktoś uważa inaczej, to dlaczego tylko nasza szkoła ma tak dużo uczniów nagrodzonych w konkursach plastycznych? Zapraszam innych nauczycieli do rywalizacji i wtedy okaże się jakie to "proste"!

s
sp30 laureatów

Przykro jest gdy laureaci z sp 30 okazują się fałszywymi . Sp30 zgłosiło pod nazwą finalista osoby która wg komisji konkursowej ma tylko wyróżnienie w dokumentacji a prace zakwalifikowane na wystawę pokonkursową sp 30 nazywa wyróżnienie.Proszę wejść na sp30 lublin szkoła odkrywców sukcesy uczniów np.Pocztówka do św. Mikołaja Klub Kultury Zastów Finalistka Olga Łukacik porównać z protokółem na stronie konkursu itd.itd . Zastanawiam się czy była weryfikacja tych zgłoszeń , bo protokóły mogli dać sfałszowane wystarczy skopiować zmienić nazewnictwo i oddać jako protokół z konkursu .Dwa lata tumu gdy słuchałam wywiadu uczennicy sp30 ,wtedy też mieli największą ilość laureatów artystycznych,dziewczynka powiedziała że za wyróżnienie znalazła się na spotkaniu z prezydentem w konkursie , wydała się wtedy.

M
Magda

Tutaj nagrodzone były dzieci, które startowały między innymi w olimpiadach i zawdzięczają to swojej wiedzy. Oczywiście, że bardzo biedne dzieci mają gorsze warunki do nauki, ale proszę nie odbierać tym dzieciom zasługi tam gdzie ona jest.

A
A.P.

I tu się nie zgodzę. Jeżeli wybiera się gimnazjum inne niż rejonowe, szkoły uwzględniają takie osiągnięcia, nie wspomnę o ponadgimnazjalnych. oto wyciąg z przepisów:
3.Przy ustaleniu liczby punktów osiąganych przez kandydatów brane są pod uwagę kryteria zawarte w statucie szkoły, uwzględniające:
1)oceny z języka polskiego i trzech wybranych, obowiązkowych zajęć edukacyjnych
( w zależności od rozszerzenia programowego w danej klasie liceum ogólnokształcącego lub kierunku kształcenia w szkole zawodowej);
2)osiągnięcia ucznia:
a)ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem,
b)szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, tj.
- uzyskane wysokie miejsca - nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół;

c
czytelnik

czytajac tekst odnosnie szkoly 42 w lublinie zastanawiam sie ,czy nie czas w dobie kryzysu w miejsce tej szkoly zrobic zlobek ,lub przedszkole.jestesmy biednym regionem,duza grupa maluchow niedostala sie do panstwowych zlobkow i przedszkoli,a tutaj w niewielkiej odleglosci stoja dwie niewpelni wykorzystane szkoly.kiedys w szkole 46 miescilo sie po 13 rownoleglych klas,a teraz w jednej i drugiej jest po dwie rownolegle klasy.rodzice maluchow zmuszeni sa do placenia za prywatne placowki niemale pieniadze,a tutaj widac niegospodarnosc na kazdym kroku.szkola 42 po poludniu swieci pustkami .jedynie dozorcy ,ktorych jest w nadmiarze sa tak zapracowani,ze zrobili sobie myjnie samochodowa i warsztat naprawczy swoich samochodow na koszt tej placowki.kiedys dzieci bylo duzo wiecej i jeden konserwator byl .teraz dzieci garstka ,a obslugi coraz wiecej.cale lato sprzet szkoly jedzie na prywatne dzialki przeciez to panstwowe.nikogo to nie razi. tutaj to juz jedna wielka rodzina.moze pan kurator przyjrzy sie temu ..pytam poco tylu pracownikow.przeciez mamy kryzys niz ,ale w tej szkole tego niewidac.

c
czytelnik

czytajac tekst odnosnie szkoly 42 w lublinie zastanawiam sie ,czy nie czas w dobie kryzysu w miejsce tej szkoly zrobic zlobek ,lub przedszkole.jestesmy biednym regionem,duza grupa maluchow niedostala sie do panstwowych zlobkow i przedszkoli,a tutaj w niewielkiej odleglosci stoja dwie niewpelni wykorzystane szkoly.kiedys w szkole 46 miescilo sie po 13 rownoleglych klas,a teraz w jednej i drugiej jest po dwie rownolegle klasy.rodzice maluchow zmuszeni sa do placenia za prywatne placowki niemale pieniadze,a tutaj widac niegospodarnosc na kazdym kroku.szkola 42 po poludniu swieci pustkami .jedynie dozorcy ,ktorych jest w nadmiarze sa tak zapracowani,ze zrobili sobie myjnie samochodowa i warsztat naprawczy swoich samochodow na koszt tej placowki.kiedys dzieci bylo duzo wiecej i jeden konserwator byl .teraz dzieci garstka ,a obslugi coraz wiecej.cale lato sprzet szkoly jedzie na prywatne dzialki przeciez to panstwowe.nikogo to nie razi. tutaj to juz jedna wielka rodzina.moze pan kurator przyjrzy sie temu ..pytam poco tylu pracownikow.przeciez mamy kryzys niz ,ale w tej szkole tego niewidac.

a
absolwentka 3

spokojnie, po prostu staram sie być obiektywna, a konkursy artystyczne liczą sie tylko do uzyskania tytułu laureata i stypendium więc poprostu moim zdaniem nie jest to "wybitne osiągnięcie"i nie ma to nic wspólnego z tym że chodziłam do tej szkoły którą wspominam całkiem dobrze

A
Asia

Tylko osoba, która nigdy nie startowała w konkursach czy to przedmiotowych, czy artystycznych lub sportowych może tak pisać. Te dzieciaki wkładają mnóstwo pracy- dodatkowej, emocji i starań. Właśnie wiele z nich to dzieci z rodzin niezbyt zasobnych, ale przykładających wagę do wykształcenia. Naszą polską cechą nadal pozostaje bezinteresowna zawiść i niechęć do wysiłku. Niestety dla Ciebie gościu nadal, mimo wszystko, ciężka praca procentuje w życiu.

A
A.P.

Droga absolwentko. ZA CO? Za 13 laureatów: w tym 5 laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, 1 konkursu informatycznego, 7 ogólnopolskich artystycznych (w tym 1 podwójny). Konkursy artystyczne w randze ogólnopolskiej liczą się na wszystkich etapach, również tych do liceum. Ponadto konkursy te rozstrzygają komisje niezależne i profesjonalne, najczęściej z innych miast, więc nie umniejszałabym ich roli. Po trzecie jeżeli naprawdę jesteś absolwentką SP3 powinnaś być dumna, że szkoła do której chodziłaś osiąga sukcesy, nawet jeżeli Ty ich jej nie przysparzałaś.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3