Problemy z wnioskami do LAWP. Urząd wyznaczył datę ponownego naboru

Patrycja Wójtowicz
Patrycja Wójtowicz
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię Małgorzata Genca
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię. Poprzedni został anulowany, ponieważ wiele osób miało problemy z logowaniem do systemu.

W czwartek pod urzędem marszałkowskim ponownie zgromadziła się grupa przedsiębiorców, którzy 3 dni temu protestowali przeciwko decyzji zarządu województwa o anulowaniu naboru dla przedsiębiorców poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Właściciele mikro i małych firm są już bliscy złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wciąż utrzymują, że przyczyną anulowania ubiegłotygodniowego naboru była awaria systemu. 16 lipca do LAWP spływały liczne informacje o problemach z logowaniem, po analizie których podjęto decyzję o unieważnieniu całego naboru.

- System działał dla niektórych użytkowników, ale nie dla wszystkich – twierdzi Andrzej Sadłowski, dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Usług IT Urzędu Marszałkowskiego.

- Z przyczyn technicznych nie mogliśmy zatrzymać procesu składania wniosków. Nie było możliwości wyłączenia serwerów – dodaje Elżbieta Kędzierska, dyrektor LAWP.

Urzędnicy zapewniają, że obecnie trwają testy nowego systemu informatycznego, który ma usprawnić ponowne składanie wniosków. Termin kolejnego naboru będzie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Co z wnioskami, które udało się złożyć w pierwszym terminie?

Protest przedsiębiorców w Lublinie

Protest przedsiębiorców w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie...

- Wszystkie wypełnione wnioski, które znalazły się w systemie będą dla państwa dostępne tak, by po ponownym zalogowaniu do nich można było wygenerować tylko token, bez konieczności ponownego wprowadzania dużej liczby danych do treści formularza – podkreśla Sadłowski. I tłumaczy:

- Trzeba będzie zalogować się do wniosku, wygenerować tokeny, zapisać je, wejść na stronę dedykowaną do złożenia, wpisać te ciągi cyfr, poczekać na godzinę rozpoczęcia naboru i kliknąć. To zakończy proces.

Do sprawy włączył się poseł Jakub Kulesza, który zaproponował zarządowi nowe rozwiązanie.

- Kompromisem jest ogłoszenie uzupełniającego naboru jedynie dla podmiotów, którym nie udało się skutecznie przesłać wniosku do Urzędu. W rezultacie, szanse przedsiębiorców, którym udało się złożyć wnioski oraz tych, którzy z przyczyn technicznych nie mogli wziąć udziału w naborze, zostaną wyrównane – proponuje Kulesza.

- Jeśli zostanie ogłoszony kolejny nabór, złożymy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiada adwokat Karol Peret, pełnomocnik protestujących przedsiębiorców.

Okazuje się, że nowy termin będzie. Wnioski będzie można składać już od 29 lipca od godziny 10.00. Wnioski o dofinansowanie oraz pakiety dokumentów składać będzie można tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu LSI2014. Tam, po podpisaniu pakietu w systemie LSI2014 wygenerowane zostaną dane: ID użytkownika, ID pakietu, TOKEN użytkownika oraz TOKEN pakietu. Następnie trzeba je wysłać przez covidlsi2014.lubelskie.pl. Strona ruszy już od godziny 7.30, ale dokumenty będzie można złożyć dopiero o 10.00.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rpo.lubelskie.pl i pod numerem tel. 81 46-23-812 lub 81 46-23-831 oraz mailowo: [email protected]

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
NiszczycieTenKraj

Wspierajmy polskich przedsiębiorców!

Co PiS robi z tym krajem? My młodzi po studiach chcemy żyć normalnie. Ale nie da się. Wyobrażacie sobie, że Polacy po 30-stce dalej mieszkają ze współlokatorami (czasami po kilka na pokój) w dziurach z PRL-u wynajmowanych przez emerytów, co odziedziczyli je po przodkach albo oddają rentierom połowę wypłaty za lokum w nieco lepszych warunkach? Jak młody człowiek w tym kraju może kupić własne mieszkanie od dewelopera? Nawet jeśli odłoży na wkład własny, to i tak nic się nie da kupić. Kto przymierzał się do zakupu, kto chodził po deweloperach, ten wie, a kto nie wie, to niech czyta.

To nie jest tak, że idziesz do dewelopera, potem do banku i za miesiąc masz mieszkanie. Jedyna opcja to zakup dziury w ziemi, a nawet kawałka pustej działki. Deweloper rozpoczyna sprzedaż na długo zanim wbije łopatę w ziemię (a co najciekawsze, to część mieszkań została wcześniej sprzedana pod stołem). Teraz musisz się spieszyć, bo za chwilę 90% mieszkań będzie sprzedany (a w dobrych lokalizacjach nawet wszystkie). Na pierwszy ogień idą kawalerki i 2-pokojowe. Kto to kupuje? Otóż nie ci, co potrzebują na własne potrzeby. Dziś większość mieszkań kupują pseudoinwestorzy na wynajem jako lokata kapitału za gotówkę, a czasami na kredyt. Kolejna grupa to spekulanci - ci skupują tanio i odsprzedają (wykończone pod klucz lub słynne odstąpię mieszkanie). Ile mieszkań zostaje dla młodych? Sami sobie odpowiecie. Jeśli się uda - to czekaj 3 lata i przez ten czas dalej gnij w głębokim PRL-u, gdzie nie ma niczego.

Dlaczego PiS ma w d młodych i nic z tym nie zrobi?

Likwidacja MdM to gwóźdź do trumny.

Chcemy normalnie żyć! Mamy dość!

PiS rozdaje socjal patologii spod sklepu zamiast pomóc młodym.

Czas opodatkować każde kolejne mieszkanie i przywrócić MdM na nowych zasadach. Czas zwalczyć zjawisko spekulacji. Mieszkanie nie może być instrumentem finansowym. Niech rentierzy wezmą się za uczciwą pracę, a nie żerują na młodych. Trzeba ułatwić młodym zakup własnego mieszkania, bo to ich największa bariera.

***** ***

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie