MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Problemy z wnioskami do LAWP. Urząd wyznaczył datę ponownego naboru

Patrycja Wójtowicz
Patrycja Wójtowicz
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię Małgorzata Genca
Już w najbliższą środę ruszy ponownie nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców, którzy są stratni przez pandemię. Poprzedni został anulowany, ponieważ wiele osób miało problemy z logowaniem do systemu.

W czwartek pod urzędem marszałkowskim ponownie zgromadziła się grupa przedsiębiorców, którzy 3 dni temu protestowali przeciwko decyzji zarządu województwa o anulowaniu naboru dla przedsiębiorców poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Właściciele mikro i małych firm są już bliscy złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wciąż utrzymują, że przyczyną anulowania ubiegłotygodniowego naboru była awaria systemu. 16 lipca do LAWP spływały liczne informacje o problemach z logowaniem, po analizie których podjęto decyzję o unieważnieniu całego naboru.

- System działał dla niektórych użytkowników, ale nie dla wszystkich – twierdzi Andrzej Sadłowski, dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Usług IT Urzędu Marszałkowskiego.

- Z przyczyn technicznych nie mogliśmy zatrzymać procesu składania wniosków. Nie było możliwości wyłączenia serwerów – dodaje Elżbieta Kędzierska, dyrektor LAWP.

Urzędnicy zapewniają, że obecnie trwają testy nowego systemu informatycznego, który ma usprawnić ponowne składanie wniosków. Termin kolejnego naboru będzie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Co z wnioskami, które udało się złożyć w pierwszym terminie?

Protest przedsiębiorców w Lublinie

Protest przedsiębiorców w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie...

- Wszystkie wypełnione wnioski, które znalazły się w systemie będą dla państwa dostępne tak, by po ponownym zalogowaniu do nich można było wygenerować tylko token, bez konieczności ponownego wprowadzania dużej liczby danych do treści formularza – podkreśla Sadłowski. I tłumaczy:

- Trzeba będzie zalogować się do wniosku, wygenerować tokeny, zapisać je, wejść na stronę dedykowaną do złożenia, wpisać te ciągi cyfr, poczekać na godzinę rozpoczęcia naboru i kliknąć. To zakończy proces.

Do sprawy włączył się poseł Jakub Kulesza, który zaproponował zarządowi nowe rozwiązanie.

- Kompromisem jest ogłoszenie uzupełniającego naboru jedynie dla podmiotów, którym nie udało się skutecznie przesłać wniosku do Urzędu. W rezultacie, szanse przedsiębiorców, którym udało się złożyć wnioski oraz tych, którzy z przyczyn technicznych nie mogli wziąć udziału w naborze, zostaną wyrównane – proponuje Kulesza.

- Jeśli zostanie ogłoszony kolejny nabór, złożymy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiada adwokat Karol Peret, pełnomocnik protestujących przedsiębiorców.

Okazuje się, że nowy termin będzie. Wnioski będzie można składać już od 29 lipca od godziny 10.00. Wnioski o dofinansowanie oraz pakiety dokumentów składać będzie można tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu LSI2014. Tam, po podpisaniu pakietu w systemie LSI2014 wygenerowane zostaną dane: ID użytkownika, ID pakietu, TOKEN użytkownika oraz TOKEN pakietu. Następnie trzeba je wysłać przez covidlsi2014.lubelskie.pl. Strona ruszy już od godziny 7.30, ale dokumenty będzie można złożyć dopiero o 10.00.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rpo.lubelskie.pl i pod numerem tel. 81 46-23-812 lub 81 46-23-831 oraz mailowo: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski