Proces za wyłudzanie podatku VAT. Jest akt oskarżenia...

  Proces za wyłudzanie podatku VAT. Jest akt oskarżenia przeciwko Ihorowi L. "Wyprał" prawie 850 tysięcy euro

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Proces za wyłudzanie podatku VAT. Jest akt oskarżenia przeciwko Ihorowi L. "Wyprał" prawie 850 tysięcy euro

  ©Małgorzata Genca

  Prokuratura zarzuca Ihorowi L. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i "wypranie" prawie 850 tysięcy euro. Akt oskarżenia wobec obywatela Ukrainy został skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie. To efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Lublinie.
  Proces za wyłudzanie podatku VAT. Jest akt oskarżenia przeciwko Ihorowi L. "Wyprał" prawie 850 tysięcy euro

  ©Małgorzata Genca

  - Ihor L. wchodził w skład międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się dokonywaniem wyłudzeń zwrotu podatku VAT oraz podejmowaniem działań mających utrudnić stwierdzenie pochodzenia nielegalnie uzyskanych pieniędzy. Oskarżony założył rachunek w banku, a następnie dokonywał przelewów środków finansowych pochodzących z czynów zabronionych, polegających na wyłudzeniu zwrotu podatku VAT – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

  Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie skierował Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Ihorowi L. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa obywatela Ukrainy to część większego śledztwa, prowadzonego w kilku europejskich krajach.

  - Śledztwo wszczęte zostało na podstawie informacji i ustaleń lubelskich policjantów, którzy zwrócili uwagę na jedno z biur rachunkowych działających w naszym województwie. Zajmowało się ono obsługą kilkunastu firm prowadzących handel m.in artykułami spożywczymi i metalami. Firmy były zarejestrowane na obcokrajowców, wszystkie posiadały tą samą, wirtualną siedzibę na terenie naszego województwa - wyjaśnia rzecznik.

  Uwagę śledczych zwróciły bardzo duże obroty na rachunkach. Jak ustalili funkcjonariusze, rachunki zostały założone dla firm zarejestrowanych w Polsce na obywateli innych państw, a także na firmy mające swoje siedziby w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Estonii, Łotwie i Finlandii. By skutecznie walczyć z procederem, w grudniu 2016 roku, powołano Międzynarodowy Zespół Śledczy składający się z prokuratorów i policjantów z Polski, Szwecji, Estonii, Finlandii i Łotwy.

  Pierwsze zatrzymania przeprowadzono w 2017 r. Jak informuje prokuratura, trwa śledztwo w sprawie pozostałych członków zorganizowanej grupy przestępczej.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idź na wybory

  Jaras-Łódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście...rozwiń całość

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
  Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów.

  Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
  - Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.

  Kazmierz Kutz
  Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

  PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.

  Adam Michnik
  Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.

  Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
  Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
  "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
  Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

  Ewa Raczko na konferencji prasowej dotyczącej wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim stwierdziła, że pensje pracowników NBP nie pochodzą z budżetu państwa i nie są też środkami publicznymi, dlatego też bank nie poda wysokości zarobków zatrudnionych tam osób.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszyscy ,ktorzy oszukiwali

  Jozef (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Na gpodatku VAT powinni zwrócić wraz z odsetkami -doprowadzając ich do bankructwa -takze tych ktorzy mieli wymierna z tego korzyść -najbliższa rodzine -innej metody walki ze złodziejstwem nie widze


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  w co ty jeszcze wierzysz, przecież oni mieli pozwolenie z góry na takie oszukiwanie, myślisz, że ci na górze idą pracować tam dla idei, aleś łatwowierny. Jeżeli pracowaliby dla idei to na pewno nie...rozwiń całość

  w co ty jeszcze wierzysz, przecież oni mieli pozwolenie z góry na takie oszukiwanie, myślisz, że ci na górze idą pracować tam dla idei, aleś łatwowierny. Jeżeli pracowaliby dla idei to na pewno nie pchali by się tam aż tak.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dyma nas kto chce

  lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  ...taka gmina

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kumpel pracujący kiedyś przy korycie to co

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  a o kumplu który pracował przy korycie i widocznie miał plecy aby tak kombinować nie wspominają - " ........ W piątek sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Maciej Wąsik i rzecznik ministra...rozwiń całość

  a o kumplu który pracował przy korycie i widocznie miał plecy aby tak kombinować nie wspominają - " ........ W piątek sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Maciej Wąsik i rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformowali o zatrzymaniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. - jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei - i Piotra D. - b. oficera ABW, który - jak podała TVP Info - ostatnio pracował w Orange.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-szydlo-ucina-spekulacje-piotr-d-nigdy-dla-mnie-nie-pracowal,nId,2778132#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chromezwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  W tych dzielnicach Lublina mieszkamy najchętniej [RANKING]

  W tych dzielnicach Lublina mieszkamy najchętniej [RANKING]

  O. Wiśniewski, dominikanin z Lublina: Trzeba skończyć z pogardą!

  O. Wiśniewski, dominikanin z Lublina: Trzeba skończyć z pogardą!

  16 najbardziej poszukiwanych zawodów w woj. lubelskim

  16 najbardziej poszukiwanych zawodów w woj. lubelskim

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!