Przebudowa Al. Racławickich. Protestowali przeciwko wycince drzew [ZDJĘCIA, WIDEO]

Łukasz Kaczanowski
- Zdjęcie głosowania nad przesunięciami budżetowymi z czwartkowej sesji Rady Miasta nic nie zmienia. Sprawa nadal jest aktualna - mówi Szymon Pietrasiewicz, współorganizator protestu, który odbył się w środę na Al. Racławickich. Jego uczestnicy przeciwstawiają się wycince drzew, która miałaby towarzyszyć przebudowie kilku lubelskich ulic.

Przypomnijmy, że na razie nie będzie przebudowy Al. Racławickich oraz Lipowej oraz Poniatowskiego i związanej z tym wycinki drzew. Ratusz wycofał się z przetargu na wykonanie tych prac. Prezydent Krzysztof Żuk ogłosił w środę na konferencji prasowej, że unieważni przetarg.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
LK
2019-05-30T06:49:20 02:00, stop uzurpatorowi:

Brawo! Trzeba powstrzymać dewelo-nerona owładniętego żądzą niszczenia drzew, przestrzeni i tradycji Koziego Grodu

Absurd! Możesz poprzec ekologów w wyborach. Lublinianie ich nie wybrali. Na ekoteroryzm nie ma miejsca w Lublinie

L
LK

Nic się nie dzieje z przebudową ulic! Sowińskiego, Głęboka, Racławickie, Lipowa - wszędzie korki! I ta banda nawiedzonych eko-terorystów, której Żuk ulega!

Zamiast tego mamy budowy eskapad, które nie wiele poprawiają, ale ładnie wyglądają i kosztują!

Typowe dla prezydenta Żuka. Już mu nie zależy i nie chce się. Smutne

K
Krzysiek_35
2019-05-29T19:08:52 02:00, niepatriota:

Czyż nie można ograniczyć tego remontu do wymiany nawierzchni i przebudowy skrzyżowania z Sowińskiego? Skoro można było zamknąć połowę Krakowskiego i świat się nie zawalił to może i się nie zawali gdy zrezygnuje się z bizantyńskiej przebudowy al. Racławickich.

2019-05-29T19:18:04 02:00, Gość:

Nie można. Po pierwsze trzeba wymienić sieci podziemne. Po drugie, zakładając, że buspasy muszą powstać, zostanie po jednym pasie w każdą stronę dla samochodów, co sprawia, że bez wydzielenia dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo na skrzyżowaniach, ulica się po prostu zakorkuje na amen.

Po co Ci te buspasy tam? Po jaką cholerę? Od kiedy naprawdę bardzo szybko można ominąć tę część miasta "dołem" (Solidarności-Tysiąclecia) na Racławickich nie ma korków, które wymagałyby utworzenia buspasów.

j
jeż

ci pseudo-ekumeni/onkolodzy nie mają pojęcia co bredzą bo topole, które tam rosną są nie drzewami tylko śmieciem drzewnym - barany ! Śmieci tylko 12 miesięcy w roku a korzenie niszczą wszystko wokół na pięć metrów ! Rozum trzeba mieć by protestować ale z rozumem a nie bełkotem cymbały

s
stop uzurpatorowi

Brawo! Trzeba powstrzymać dewelo-nerona owładniętego żądzą niszczenia drzew, przestrzeni i tradycji Koziego Grodu

G
Gość

Oni walczą aby Al. Racławickie były deptakiem i chwała im za to . Oni żadnych samochodów w Lublinie nie potrzebują, wystarczą im rowery. Społeczeństwo powinno ich popierać bo to są piewcy ruchu pieszego w tym mieście.

G
Gość

test

n
niepatriota
2019-05-29T19:08:52 02:00, niepatriota:

Czyż nie można ograniczyć tego remontu do wymiany nawierzchni i przebudowy skrzyżowania z Sowińskiego? Skoro można było zamknąć połowę Krakowskiego i świat się nie zawalił to może i się nie zawali gdy zrezygnuje się z bizantyńskiej przebudowy al. Racławickich.

2019-05-29T20:20:51 02:00, Lucyper:

Pewnie wykruszasz obsrane majtki zamiast wyprać

Chodzę bez majtek.

G
Gość
2019-05-29T20:36:37 02:00, Naród Polski:

o "Szypans" P. znaly lewacaki perfoemers, i degenerat społeczny. Z miłą chęcia wytne to drzego do którego ten podczłowek sie przypiął . Panie Żuk mogę?

Naród Polski - naucz się pisać po polsku.

N
Naród Polski

o "Szypans" P. znaly lewacaki perfoemers, i degenerat społeczny. Z miłą chęcia wytne to drzego do którego ten podczłowek sie przypiął . Panie Żuk mogę?

L
Lucyper
2019-05-29T19:08:52 02:00, niepatriota:

Czyż nie można ograniczyć tego remontu do wymiany nawierzchni i przebudowy skrzyżowania z Sowińskiego? Skoro można było zamknąć połowę Krakowskiego i świat się nie zawalił to może i się nie zawali gdy zrezygnuje się z bizantyńskiej przebudowy al. Racławickich.

Pewnie wykruszasz obsrane majtki zamiast wyprać

L
Leon

Pietrasiewicze opanowali już Teatr NN, TVP Lublin, a teraz wyszli na drzewo. Żałosna próba zaistnienia.

G
Gość
2019-05-29T19:08:52 02:00, niepatriota:

Czyż nie można ograniczyć tego remontu do wymiany nawierzchni i przebudowy skrzyżowania z Sowińskiego? Skoro można było zamknąć połowę Krakowskiego i świat się nie zawalił to może i się nie zawali gdy zrezygnuje się z bizantyńskiej przebudowy al. Racławickich.

Nie można. Po pierwsze trzeba wymienić sieci podziemne. Po drugie, zakładając, że buspasy muszą powstać, zostanie po jednym pasie w każdą stronę dla samochodów, co sprawia, że bez wydzielenia dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo na skrzyżowaniach, ulica się po prostu zakorkuje na amen.

W
Wolny Rowerek

A w ten piątek kolejna pajacada: Rowerowa Masa Kretyńska. 10 km/h. Lublin rowerem. Szybciej niż myślisz

n
niepatriota

Czyż nie można ograniczyć tego remontu do wymiany nawierzchni i przebudowy skrzyżowania z Sowińskiego? Skoro można było zamknąć połowę Krakowskiego i świat się nie zawalił to może i się nie zawali gdy zrezygnuje się z bizantyńskiej przebudowy al. Racławickich.

Dodaj ogłoszenie