Przebudowa Krochmalnej z Diamentową. W końcu mniej kłopotów...

  Przebudowa Krochmalnej z Diamentową. W końcu mniej kłopotów z przejazdem (ZDJĘCIA)

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Przebudowa Krochmalnej z Diamentową. W końcu mniej kłopotów z przejazdem (ZDJĘCIA)
  1/47
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Genca

  Duże zmiany w ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania Krochmalej z Diamentową. Kierowcy będą mieli na tych ulicach znowu do dyspozycji po dwie jezdnie.
  Idzie nowe. Od wtorku kolejne zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną. I tym, razem kierowcy powinni - przynajmniej część z nich - odetchnąć. Dlaczego? Bo utrudnień w ruchu ma być mniej niż obecnie.

  Zobacz galerię

  - Z każdą kolejną zmianą kierowcom jest łatwiej. Te trudne organizacje ruchu już są za nami - przekonuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

  Kierowcy już prawie zapomnieli, że część Krochmalnej i Diamentowej ma dwie jezdnie. Od kilku miesięcy mają do dyspozycji tylko jedną nitkę drogi, po której ruch odbywa się obu kierunkach. Teraz to się zmieni.

  - Wykonawca zadania osiągnął postęp prac umożliwiający udostępnienie dla ruchu południowo - zachodniej łącznicy ul. Krochmalnej, czyli jezdni biegnącej, od skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką do ul. Diamentowej, po stronie boiska - wskazuje Kieliszek.

  Co to w praktyce znaczy dla kierowców?

  - Niemal od początku przyszłego tygodnia ruch odbywał się będzie po obu jezdniach: tej po stronie LKJ oraz tej po stronie boiska. Będą to jezdnie jednokierunkowe, a na każdej do dyspozycji będą po dwa pasy ruchu - opisuje Kieliszek.

  Ale to nie koniec. Dwie jezdnie będą mieli do dyspozycji kierowcy nie tylko w rejonie przebudowywanego skrzyżowania. Po dwóch jezdniach będą też jeździć pod wiaduktem kolejowym (obecnie są ściśnięci do jednej jezdni).

  Na zmianach skorzystają na pewno jadący na wprost między Krochmalną i Diamentową. Ale kłopoty czekają skręcających w lewo na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną. Dla tych ostatnich droga się wydłuży.

  Jadący od strony Jana Pawła II aby kontynuować podróż w kierunku dworca PKP będą musieli dojechać do skrzyżowania z Wrotkowską i tam zawrócić aby dojechać do Ciepłej i następnie jednojezdniowej Krochmalnej.

  Podobne „zawijasy” będą robili kierowcy jadący od strony dworca PKP w kierunku ul. Diamentowej. Po wyjechaniu z Ciepłej skręcą najpierw w prawo i pojadą w kierunku Jana Pawła II ( czyli w przeciwną stronę niż planują) a następnie korzystając z tymczasowej drogi biegnącej po pasie zieleni - ma być zlokalizowana między mostem a skrzyżowaniem Jana Pawła II z Nadbystrzycką - zawrócą i wjadą na jezdnię prowadzącą w kierunku Diamentowej.

  Dalej zamknięty będzie fragment Krochmalnej (jednojezdniowej) na wysokości stacji paliw. Kierowcy będą omijać go przez Ciepłą i Betonową. - Objazd może obowiązywać do Świąt Bożego Narodzenia - mówi Kieliszek.

  Przebudowa skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną ma potrwać do końca kwietnia 2019 r. - Obecnie prace są zaawansowane w 75 procentach - szacuje Kieliszek.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Zobacz też: Kolejne opóźnienia przebudowy zakopianki. Ogromne zaległości firmy wykonującej prace

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  45

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To linia 45 w ogole zniknie. Teraz juz jeździ jak chce,szczegolnie rano.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kurna

  tylko bez pomyłek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  tylko bez pomyłek (mijanek) jak na deptaku, bo do Konpnicy pojedziemy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Komunikacja miejska

  Kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A komunikacja miejska w stronę PKP również będzie musiała jechać do skrzyżowania z Wrotkowską? przecież to bez sensu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie Kieliszek

  tylko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Pan Kieliszek, slyszy pan - Pan Kieliszek

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mapka

  White Fang (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  a może by tak mapkę...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W celu?

  Ko Smaty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Pan przyjezdny?

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY