Przed piłkarzami ręcznymi Azotów bardzo trudny mecz. Do Puław przyjedzie mistrz Polski, Łomża Vive Kielce

KS Azoty Puławy
Od 12 lat szczypiorniści z Kielc dominują w lidze i kolekcjonują (z jednym wyjątkiem) tytuły mistrza Polski. W niedzielę przyjadą do Puław i w meczu z Azotami będą zdecydowanym faworytem potyczki.

Kielczanie od kilku lat śrubują rekordy w liczbie zwycięstw w PGNiG Superlidze. Gdy w maju 2019 roku Vive niespodziewanie przegrało w Opolu, była to pierwsza porażka tej drużyny w kraju od ponad trzech lat. Po raz ostatni mistrz Polski przegrał w lidze w październiku 2019 roku, ulegając w Płocku Orlen Wiśle. W tym sezonie Łomża Vive ma komplet 12 wygranych.

Poprzednia wizyta Vive w Puławach miała miejsce w marcu 2020 roku, gdy w naszym kraju rozpoczynała się pandemia koronawirusa. Było to pierwsze spotkanie rozegrane bez udziału publiczności (goście wygrali 39:32), a jak się później okazało, także ostatnie w rozgrywkach PGNiG Superligi sezonu 2019/2020.

Zespół ze Świętokrzyskiego jest mocno zapracowany, ponieważ grę w kraju łączy z występami w Lidze Mistrzów. W poprzednim tygodniu kielczanie w ciągu trzech dni rozegrali dwa ligowe mecze, a w tym tygodniu w ciągu trzech dni dwa spotkania w Lidze Mistrzów.

We wtorek Łomża Vive wygrało u siebie z FC Porto, ale po dobrej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze drżeli o zwycięstwo. - Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, natomiast w drugiej być może nasi najlepsi zawodnicy, Igor Karacić, Artsem Karalek i Alex Dujshebaev byli już trochę zmęczeni – podsumował trener, Talant Dujszebajew. W czwartek wieczorem kielczanie przystąpili do gry w Brześciu z Mieszkowem. To spotkanie przegrali 30:35.

Drużyna z Puław skupia się tylko na walce w PGNiG Superlidze, a celem na obecny sezon jest wicemistrzostwo kraju. Cel wydaje się jednak oddalać, co pokazał niedawny mecz z bezpośrednim rywalem do srebrnego medalu, Orlen Wisłą. Azoty przegrały bowiem w Płocku aż 25:34. - Nie mieliśmy żadnych szans. Lepszy zespół wygrał – przyznał trener Lars Walther.

Obecny szkoleniowiec Azotów jest jedynym trenerem, którego drużyna potrafiła przerwać zwycięską serię Vive. W 2011 roku prowadzona przez niego Wisła Płock ograła kielczan w finale ligi.

Niedzielne spotkanie Azotów Puławy z Łomżą Vive Kielce rozpocznie się o godz. 19.15 i będzie transmitowane przez TVP Sport.

Trener Azotów Puławy w szoku. Nie spodziewał się tak wysokie...