Trzeba mieć czas. I trzeba mieć pieniądze. Po co? Aby sprostać pokusie zakupów na bożonarodzeniowych kiermaszach.
Inauguracja w czwartek. Przynajmniej jeśli chodzi o Jarmark Świąteczny organizowany pod auspicjami lubelskiego ratusza. Weźmie w nim udział ok. 30 wystawców.
- W ofercie są m.in. sery zagrodowe, aromatyczne wędliny, oryginalne sękacze, mrowiska, makowce, serniki i pierniki, miody z rodzinnej pasieki, litewskie chleby oraz serwowane na ciepło: bigos świąteczny, tatarskie listkowce, oscypki z grilla z żurawiną - wylicza „spożywczą” część oferty Katarzyna Duma z biura prasowego ratusza.
Do tego pojawią się m.in. stroiki, wianki, dekoracje, a także drewniane i szyte zabawki, autorska biżuteria, wyroby z filcu i drewna.
- Kiermasz będzie okazją do zrobienia zakupów na świąteczny stół oraz wybrania oryginalnych, unikatowych prezentów pod choinkę - przekonuje Duma.
Stoiska będą czynne w godz. 10-18. Kiermasz potrwa do 23 grudnia. Budki (łącznie 25) zostaną ustawione po obu stronach deptaka na odcinku od pl. Łokietka do ul. Wróblewskiego.
- Dbając o nową przestrzeń przebudowanego deptaka, stoiska, na których pojawią się sprzedawcy żywności serwowanej na ciepło, zostaną zabezpieczone estetycznymi, drewnianymi podestami - informuje Duma.
Własną propozycję na uzupełnienie braków w spiżarni oraz zdobycie elementów dekoracyjnych ma samorząd województwa.
Zaprasza na zakupy w najbliższą niedzielę do Elizówki. Tam odbędzie się druga (pierwsza była w ostatnią niedzielę) edycja Kiermaszu Świątecznego (hala D, godz. 8-14).
- Swoje produkty oferować tu będzie kilkudziesięciu producentów i przetwórców - zapowiada Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka woj. lubelskiego.
I wylicza: W ofercie znajdą się wędliny, miody, oleje, sery, wachlarz wyrobów piekarniczych i cukierniczych oraz soki i słodkie przetwory z lubelskich owoców.
Marszałek organizuje kiermasz wspólnie m.in. z lubelskim oddziałem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.
- Jednym z naszych zadań jest wspieranie lubelskich producentów żywności w promocji ich wyrobów - podkreśla Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.
Na kiermaszu oferowane będą też m.in. stroiki, biżuteria, świece, rzeźby, obrazy, odzież czy zabawki.
- Kiermaszowi towarzyszyć będą występy zespołów muzycznych, które zaprezentują wiązankę świątecznych i ludowych utworów - uzupełnia Małecki.
Na organizację kiermaszu marszałek wyda 15 tys. zł.
Kiermasz w Galerii Olimp do 23 grudnia
- To bezsprzecznie największy kiermasz świąteczny w regionie: udział w nim weźmie kilkudziesięciu wystawców - przekonuje na swojej stronie internetowej Galeria Olimp.
Do 23 grudnia potrwa tam Wielki Kiermasz Świąteczny.
Oferta - podobnie jak na przedświątecznych jarmarkach i kiermaszach samorządowych - to żywność i rękodzieło.
Do kupienia będą m.in. stroiki, bombki, wyroby rękodzieła, wędliny, pieczywo, sery, nalewek oraz różnego rodzaju smakołyki dla łasuchów.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?