reklama

Przemysław Czarnek na rozprawie Tomasza Pituchy: - Mój rozwój psychiczny jest zagrożony

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Zaktualizowano 
Organizator Marszu Równości w Lublinie oskarżył Tomasza Pituchę o zniesławienie. Wszystko przez wpis z 23 września ubiegłego roku. - Wpis nie był adresowany do nikogo personalnie - przekonywał wojewoda Przemysław Czarnek podczas wczorajszej rozprawy.

„Najzagorzalsi fani filmy W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz Równości, promujący homoseksualizm, pedofilię. Kto ma uszy niechaj słucha” - taki wpis na Facebooku zamieścił Tomasz Pitucha. Komentarz ukazał się 23 września 2018 r. Dotknięty nim poczuł się Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie i pozwał radnego PiS o zniesławienie. Proces ruszył w styczniu tego roku.

Od tego czasu trwają przesłuchania stron i świadków. We wtorek zeznawał Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. Jako pierwszy pytania zadawał pozwany i jego pełnomocnicy.

- Dlaczego na Marszach Równości jest zakaz obnażania się, np. pokazywania sutków? - pytał Tomasz Pitucha. - Nie wiem, nie chodzę na marsze równości. Widząc obrzydliwe sceny w telewizji to mi wystarczy - odpowiedział wojewoda.

CZYTAJ TEŻ: Proces Tomasza Pituchy i organizatorów Marszu Równości, a na nim lawina pytań obrony m.in. o zdjęcie penisa z kokardką

Na wniosek obrony okazano Czarnkowi zdjęcia z marszu równości w Berlinie w 2016 i 2017 r. Na fotografiach widać było nagich mężczyzn, uczestników zgromadzenia.

- Ładne nie są - tak Czarnek zareagował na zdjęcia. - Czy uczestnictwo w ramach tzw. tęczowych marszy (parad) osób całkowicie rozebranych może mieć negatywny wpływ na dzieci a w szczególności na ich rozwój psychiczny - zapytał mec. Piotr Zacharczuk.

- Nie tylko na dzieci, ale również na mój rozwój psychiczny, bo widząc tego rodzaju obrzydliwe sceny, mój rozwój psychiczny też jest zagrożony - odparł wojewoda.

Radny Tomasz Pitucha jest zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim, jako pełnomocnik wojewody do spraw rodziny. Zarzuca Marszom Równości i środowiskom LGBT m.in. promowanie homoseksualizmu i szkodliwy wpływ na dzieci.

Oskarżyciele podczas procesu starają się udowodnić, że radny zniesławił Bartosza Staszewskiego. Zdaniem Czarnka, Pitucha nie mógł obrazić Staszewskiego, ponieważ przed lubelskim Marszem Równości nie wiedział o istnieniu działacza. - Wpisu oskarżonego na facebooku nie odebrałem jako obraźliwego - zastrzegł Czarnek.

Kolejna rozprawa w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód odbędzie się 9 lipca. Wówczas pełnomocnicy stron mają wygłosić mowy końcowe.

Wojewoda również pozostaje w sporze ze Staszewskim, który oskarżył go o zniesławienie. Co prawda w maju strony doszły do porozumienia w sprawie przeprosin i Czarnek zgodził się na publikację oświadczenia, więc sąd umorzył postępowanie. Jednak później wojewoda opublikował film, w którym zastrzegł, że nie ma za co przepraszać. Bartosz Staszewski poskarżył się do sądu za niezrealizowanie warunków ugody. Obecnie czeka na rozprawę.

ZOBACZ TEŻ: Marsz Równości w Lublinie. Policja podsumowuje: W naszą stronę leciały butelki i kamienie (ZDJĘCIA, WIDEO)

Marsz Równości w Lublinie. Policja podsumowuje: W naszą stro...

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Z dupy do ust

HWD LGBT !!!

D
Deadpool

Wybielanie odnytów

n
niepatriota
2019-06-26T01:54:24 02:00, niepatriota:

Czy w Lublinie w marszu równości szli nadzy demonstranci? Co ma "love parade" w Berlinie do lubelskiego marszu? Chyba tyle samo co PKB polskie do niemieckiego, albo Ursus do Mercedesa.

2019-06-26T16:43:10 02:00, anka:

Bo każdą rewolucję kulturową zaczyna się małymi kroczkami. Przecież i tym w Berlinie i tym u nas chodzi o to samo. Oni są, że tak powiem :), tym samym przesiąknięci i mają takie same poglądy.

Przecież to jest pospolite kłamstwo. W Berlinie to są parady o charakterze czysto komercyjnym! W Niemczech od 2001 r. zalegalizowane są związki partnerskie, zarówno te heteroseksualne jak i homoseksualne. Od 2005 mają też prawo do adopcji dzieci. Natomiast w Polsce nawet partnerskie związki heteroseksualne (mężczyzny i kobiety) nie mają żadnych praw. Z wyjątkiem jednego; odpowiedzialności skarbowej przed fiskusem. To znaczy: mnie żyjącemu w heteroseksualnym związku nieformalnym można odmówić informacji o stanie zdrowia mojej życiowej partnerki w stanie zagrożenia jej życia, ale jednocześnie można domagać się ode mnie spłaty jej zobowiązań wobec fiskusa czy nawet banku. Naprawdę porównywanie w tej materii Polski z Niemcami czy państwami UE to nieporozumienie! Polskę można porównywać z Rosją, Ukrainą, Mołdawią, Kazachstanem ale nie z zachodnią Europą! Nawet na ultrakatolickiej Malcie i w Irlandii związki nieformalne są akceptowane i uznawane przez prawo.

a
anka
2019-06-26T01:54:24 02:00, niepatriota:

Czy w Lublinie w marszu równości szli nadzy demonstranci? Co ma "love parade" w Berlinie do lubelskiego marszu? Chyba tyle samo co PKB polskie do niemieckiego, albo Ursus do Mercedesa.

Bo każdą rewolucję kulturową zaczyna się małymi kroczkami. Przecież i tym w Berlinie i tym u nas chodzi o to samo. Oni są, że tak powiem :), tym samym przesiąknięci i mają takie same poglądy.

a
anka

LGBT najwyraźniej nie potrafią żyć bez rozmów o seksie i jest to ich jedyny temat. Temat, który narzucają innym. Róbcie te swoje marsze na jakimś wydzielonym terenie, aby ludzie, którzy nie chcą nie patrzyli na to, albo zachowujcie się w sposób nie rażący u innych chociażby poczucia estetyki.

G
Gość
2019-06-26T09:14:30 02:00, Gość:

Ci uczestnicy marszów usiłują narzucić swoje dewiacje ludziom żyjącym normalnie, mających normalne zdrowe rodziny, dla tych z marszów związek o tej samej płci to normalne, ale dla normalnych zdrowych ludzi to nie jest normalne, dlaczego więc pedalstwo narzuca i wymaga swoje MY od ludzi normalnych? Jestem jednym z wielu którzy nie mają ochoty oglądać dwóch dwóch pedałów liżących się przy fontannach w centrum miasta. Więc pedalstwo niech szuka szczęścia w lesie lub innych państwach europejskich.

2019-06-26T11:00:30 02:00, niepatriota:

Szczególnie zdrowe i normalne rodziny muszą mieć te łyse pały w bluzach z kapturami i adidasach z targu o móżdżkach zdewastowanych "turboptysiami". Problem w tym, że ta normalność coraz bardziej przypomina ruską normalność, bo cywilizowany świat z osobami LGBT problemu nie ma.

jak przykład podam rodzine Bodnara wspaniele wychowali syna , wielu z Totalnej Opozycji wzoruje sie stylu wychowywania państwa Bodnarow (bez kapturów)

A
Alojzy

Ten Bartoszek to niezły pieniacz, zawracać głowę wysokiemu sądowi w tak błahej, głupiej sprawie.

G
Gość
2019-06-25T20:07:55 02:00, Gość:

te bakterie kałowe przenoszone na języku już walą im do łbów .

czytając co wypisujesz aż się boję pomyśleć, co tobie do łba wali.

n
niepatriota
2019-06-26T09:14:30 02:00, Gość:

Ci uczestnicy marszów usiłują narzucić swoje dewiacje ludziom żyjącym normalnie, mających normalne zdrowe rodziny, dla tych z marszów związek o tej samej płci to normalne, ale dla normalnych zdrowych ludzi to nie jest normalne, dlaczego więc pedalstwo narzuca i wymaga swoje MY od ludzi normalnych? Jestem jednym z wielu którzy nie mają ochoty oglądać dwóch dwóch pedałów liżących się przy fontannach w centrum miasta. Więc pedalstwo niech szuka szczęścia w lesie lub innych państwach europejskich.

Szczególnie zdrowe i normalne rodziny muszą mieć te łyse pały w bluzach z kapturami i adidasach z targu o móżdżkach zdewastowanych "turboptysiami". Problem w tym, że ta normalność coraz bardziej przypomina ruską normalność, bo cywilizowany świat z osobami LGBT problemu nie ma.

G
Gość

Ci uczestnicy marszów usiłują narzucić swoje dewiacje ludziom żyjącym normalnie, mających normalne zdrowe rodziny, dla tych z marszów związek o tej samej płci to normalne, ale dla normalnych zdrowych ludzi to nie jest normalne, dlaczego więc pedalstwo narzuca i wymaga swoje MY od ludzi normalnych? Jestem jednym z wielu którzy nie mają ochoty oglądać dwóch dwóch pedałów liżących się przy fontannach w centrum miasta. Więc pedalstwo niech szuka szczęścia w lesie lub innych państwach europejskich.

h
hispar

Różnych wojewodów miało lubelskie, ale kogoś o takiej bezmyślnej, zacofanej mentalności, i to jeszcze z tytułami naukowymi, nie było. Oby już niedługo i po raz ostatni.

h
hipo_krater

Mozna by pomyśleć, że Wojewodą zostają tylko rozwinięci umysłowo, a tu klops, niedorozwój został wojewodą. Jego rozwoj psychiczny absolutnie nie jest zagrożony.... rozwój psychiczny wojewody nigdy się nie rozpoczął...juz sam wyraz twarzy wskazuje na wybitny niedorozwój.

W PiSobolszewii to standard, ale taki jest poziom 40% suwerena.

n
niepatriota

Czy w Lublinie w marszu równości szli nadzy demonstranci? Co ma "love parade" w Berlinie do lubelskiego marszu? Chyba tyle samo co PKB polskie do niemieckiego, albo Ursus do Mercedesa.

G
Gość

Cały czas za wzór przedkłada nam się naród żydowski - a więc weźmy przykład z Żydów , weźmy woreczki z zawartością nocników i takimi atrybutami powitaj my ich na naszych ulicach ..... tak jak to zrobili Boży wybrańcy w Jerozolimie czy Tel Awiwie

G
Gość
2019-06-25T18:44:39 02:00, Gość:

leczyć farmakologicznie, kastrować, izolować dewiantów

rodziców takich dzieci też trzeba zapisać do terapeuty

2019-06-25T20:07:48 02:00, Gość:

przecież księża oficjalnie nie mają dzieci?

pederaści też nie mają, ale maja POmysł jak je kraść innym

Dodaj ogłoszenie