Przerwana zwycięska passa lubelskich siatkarzy. LUK przegrał wyjazdowe starcie w Zawierciu. Zobacz zdjęcia

szupti
Siatkarze LUK Lublin wrócili z Zawiercia bez punktów
Siatkarze LUK Lublin wrócili z Zawiercia bez punktów Justyna Matjas/Piotr Sumara
Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie przerwali zwycięską passę ekipy LUK Lublin. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza ulegli na wyjeździe "Jurajskim Rycerzom" 1:3, w meczu 21. kolejki PlusLigi.

Lublinianie co prawda na początku objęli prowadzenie 3:1, ale gdy asa serwisowego posłał Kovacevic, to gospodarze chwilę potem mieli dwa oczka zaliczki (7:5). Do remisu 9:9 doprowadził Jendryk.

Następnie po dwukrotnym zablokowaniu Wachnika, zawiercianie powiększyli prowadzenie do czterech punktów (15:11) i o czas poprosił wówczas lubelski szkoleniowiec Dariusz Daszkiewicz. LUK w końcowej fazie zbliżył się na jedno oczko (19:20), jednak nie udało się już lublinianom dogonić rywali, którzy wygrali ostatecznie premierową odsłonę 25:21 po asie serwisowym Kovacevica.

W seta numer dwa dobrze weszli żółto-czarni, którzy po punktowej zagrywce Włodarczyka, a następnie zablokowaniu Kwolka i Konarskiego prowadzili już 15:10. Od tego czasu LUK kontrolował cały czas wydarzenia na boisku w tej partii (18:14, 22:16), wygrywając pewnie drugą odsłonę 25:18.

Trzecią partię team trenera Michała Winiarskiego rozpoczął od prowadzenia 4:0 i od tego momentu cały czas miał przewagę kilku punktów (8:4, 16:11, 20:14). Zawiercianie pewnie wygrali tę część gry 25:19, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1.

Miejscowi poszli za ciosem w kolejnej odsłonie i po asie serwisowym Tavaresa odskoczyli na początku na 6:2. Po znakomitym serwisie Nowakowskiego, lublinianie zbliżyli się na dwa punkty (5:7), ale od tej pory coś znowu zacięło się w grze ekipy z Koziego Grodu.

Kolejny okres "Jurajscy Rycerze" wygrali bowiem 11:2 i po dwóch z rzędu asach serwisowych Tavaresa byli coraz bliżej końcowego triumfu w tym pojedynku (18:9). Goście nie byli już w stanie podnieść się, ulegając ostatecznie w czwartym secie drużynie z Zawiercia 17:25 i w całym starciu 1:3.

Zespół trenera Dariusza Daszkiewicza nie podtrzymał zatem serii pięciu meczów z rzędu bez porażki, wracając z trudnego terenu w Zawiercia bez punktów. Statuetkę MVP meczu otrzymał zawodnik gospodarzy - Michał Szalacha.

Lublinianie po 21 rozegranych meczach zajmują dziewiątą pozycję w ligiwej tabeli, mając na koncie 31 pkt. (11 zwycięstw i 10 porażek).

Kolejny ligowy pojedynek LUK ma zaplanowany w niedzielę, 29 stycznia. Do Lublina przyjedzie wówczas ekipa BBTS Bielsko-Biała. Konfrontacja w hali Globus rozpocznie się o godz. 14.45.

Aluron CMC Warta Zawiercie – LUK Lublin 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25: 17)

Warta: Kwolek 13, Zniszczoł 8, Konarski 2, Tavares 5, Szalacha 12, Kovacević 20, Makoś (libero) oraz Kozłowski, Dulski 9, Rejno, Łaba. Trener: Michał Winiarski

LUK: Nowakowski 8, Komenda 2, Wachnik 10, Romać 10, Jendryk 7, Włodarczyk 16, Watten (libero) oraz Torelli, Malinowski 1, Jóźwik 1, Stajer 1, Hudzik 2, Gregorowicz (libero). Trener: Dariusz Daszkiewicz