Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin lepsza od 1KS Ślęzy Wrocław. Popis Jennifer O'neill

Karol Kurzępa
Jennifer O'neill była najskuteczniejszą koszykarką Pszczółki we Wrocławiu
Jennifer O'neill była najskuteczniejszą koszykarką Pszczółki we Wrocławiu fot. Wojciech Szubartowski
Szóste z rzędu zwycięstwo odniosły koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Po trudnym starciu we Wrocławiu lubelskie akademiczki pokonały miejscową Ślęzę.

W mecz zdecydowanie lepiej weszły gospodynie. I choć początkowo obie drużyny miały problem ze skutecznością, to na półmetku otwierającej kwarty miejscowe prowadziły 10:2. Lublinianki próbowały niwelować straty, ale po 10 minutach przegrywały różnicą ośmiu oczek. Natomiast do przerwy Ślęza prowadziła 35:26, a najwięcej krwi "Pszczółkom" napsuła najskuteczniejsza w szeregach Ślęzy skrzydłowa Stephanie Jones.

W ciągu niespełna 140 sekund trzeciej odsłony przewaga wrocławianek stopniała do zaledwie dwóch oczek. W kolejnych fragmentach spotkanie było bardzo zacięte i zespoły walczyły niemalże punkt za punkt. Motorem napędowym ekipy przyjezdnych była fantastycznie dysponowana Jennifer O'neill, która doprowadziła do wyrównania. Chwilę później Klaudia Niedźwiedzka zapewniła biało-zielonym pierwsze prowadzenie w meczu. W kolejnych fragmentach Pszczółka odskoczyła przeciwniczkom na cztery oczka, głównie za sprawą swojej portorykańskiej liderki, która trafiała zarówno z dystansu, jak i z bliższych odległości, notując kapitalne zawody.

Lublinianki rozpoczynały ostatnią z ćwiartek przy prowadzeniu 58:54, lecz ambitnie grająca Ślęza znów zbliżyła się punktowo. Następnie wynik długo oscylował wokół remisu lub nieznacznej przewagi jeden ze stron. Losy końcowego rezultatu ważyły się praktycznie do ostatnich sekund. Finalnie wojnę nerwów wygrały podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka.

Triumf nad Odrą był dla Pszczółki tym bardziej cenny z uwagi na fakt, że w spotkaniu nie mogła wystąpić kontuzjowana Morgan Bertsch, która notowała średnio 19,2 pkt oraz 4.1 zbiórki na mecz, będąc czołową zawodniczką zespołu.

1KS Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 72:78 (23:13, 14:13, 19:32, 18:20)

Ślęza: Sutton 26, Jakubiuk 16, Jones 15, Dedić 13, Dobrowolska 2, Puter, Dudasova. Trener: Arkadiusz Rusin

Pszczółka: O’neill 31, Pavel 13, Milazzo 11, Fassina 7, Kośla 6, Poboży 6, Niedźwiedzka 2, Sklepowicz 2, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowali: P. Gajdosz, Ł. Andrzejewski, A. Maj