Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin lepsza od KS Basket 25 Bydgoszcz. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Bardzo cenne zwycięstwo nad rywalkami z Bydgoszczy odniosły koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w zaległym starciu 13. kolejki Energa Basket Ligi. Wygrana akademiczek mocno przybliżyła je do zakończenia sezonu zasadniczego na trzecim miejscu w tabeli krajowej elity.

W spotkanie lepiej weszły gospodynie, które po 80 sekundach rywalizacji prowadziły 4:1. Później jednak gra się wyrównała, a kapitan Pszczółki Elisabeth Pavel bardzo szybko zanotowała dwa faule i powędrowała na ławkę rezerwowych. Z każdą kolejną minutą pierwszej kwarty lublinianki rozkręcały się i łapały odpowiedni rytm gry. Akademiczki umiejętnie dzieliły się piłką, potrafiły zaskakiwać defensywę rywalek i prezentowały atrakcyjną koszykówkę. Dzięki temu po 10 minutach meczu prowadziły 19:13.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka miały już nawet osiem punktów przewagi, ale ostatecznie na dużą przerwę schodziły z zaliczką o połowę mniejszą, przy wyniku 32:28. W trakcie drugiej partii konfrontacja była toczona w szybkim tempie, niemalże "cios za cios". Bydgoszczanki wykorzystywały proste błędy i straty gospodyń, dzięki czemu zniwelowały część strat. Miały jednak problemy z zatrzymaniem dobrze dysponowanej Morgan Bertsch oraz Karoliny Poboży.

W trzeciej odsłonie Pszczółki nie oddały prowadzenia, a nawet znacząco odskoczyły punktowo rywalkom. Ta część spotkania była co prawda mniej emocjonująca, ale najważniejsze dla miejscowych było to, że do ostatniej z ćwiartek przystępowały, prowadząc 49:41.

Pewne zwycięstwa lublinianki kontrolowały już przebieg zawodów do końca i zasłużenie sięgnęły po dwunastą wygraną w sezonie. Duża w tym zasługa umiejętnego rotowania składem i siłami zawodniczek w wykonaniu sztabu szkoleniowego Pszczółek. Zespół przyjezdnych nie korzystał natomiast w takim wymiarze z głębi swojego składu, przynajmniej do czwartej z kwart, gdy triumf gospodyń był już przesądzony.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - KS Basket 25 Bydgoszcz 67:56 (19:13, 13:15, 17:13,

Pszczółka: Poboży 18, Bertsch 17, O'neill 10, Fassina 9, Kośla 5, Pavel 4, Milazzo 3, Sklepowicz 1, Niedźwiedzka. Trener: Krzysztof Szewczyk

KS: Evans 16, Mcbride 11, Burdick 11, Międzik 9, Michałek 4, Boonstra 4, Stankiewicz 1. Trener: Piotr Kulpeksza

Sędziowali: M. Chrakowiecki, P. Gajdosz, A. Maj

Klaudia Kraska - była podprowadzająca Motoru Lublin zajęła s...