Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin nie sprostała drużynie Enea AZS Poznań

W swoim ostatnim wyjazdowym meczu rundy zasadniczej koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w Poznaniu z Enea AZS 72:87. To szósta porażka akademiczek w Energa Basket Lidze Kobiet. Za tydzień zespół trenera Krzysztofa Szewczyka zakończy tę część sezonu.

Lublinianki dobrze rozpoczęły spotkanie, bo chociaż pierwsze punkty zdobyła, była koszykarka Pszczółki, Jovana Popović, to lublinianki odpowiedziały serią 10-0. W połowie pierwszej kwarty zespół trenera Krzysztofa Szewczyka prowadził 14:4. Bezbłędna przy czterech próbach była Karolina Poboży.

Gospodynie zaczęły jednak odrabiać straty i po akcji 2+1 Gmrice Davis Enea AZS tracił już tylko punkty, a kilkadziesiąt sekund przed końcem tej części meczu był remis 22:22.

Dobra końcówka inauguracyjnej kwarty dodała poznaniankom skrzydeł, które drugą część meczu rozpoczęły serią 13-0. Lublinianki przestały trafiać z półdystansu i nie potrafiły zatrzymać rywalek w obronie. W drugich 10 minutach Pszczółka straciła aż 28 punktów i do przerwy przegrywała 34:50.

Reprymenda trenera udzielona w przerwie podziałała na akademiczki mobilizująco. Kolejne pięć minut meczu wygrały one 14:2 i w 25. min przegrywały różnicą już tylko czterech punktów (48:52). Tego dobrego rytmu gry nie udało się utrzymać do końca kwarty. Przez ponad dwie minuty lublinianki nie potrafiły zdobyć kolejnych punktów i gospodynie wciąż utrzymywały bezpieczną przewagę.

Przed decydującą kwartą Pszczółka przegrywała 55:64. W jej szeregach najwięcej punktów miały w tym momencie Karolina Poboży i Morgan Bertsch. Obie zdobyły po 14 oczek. Problemem pozostawały rzuty z dystansu, ponieważ w trzech pierwszych kwartach lublinianki trafiły zaledwie jeden rzut z dziesięciu zza linii 6,75 m.

Pogoń podopiecznych trenera Szewczyka w ostatniej części meczu nie przyniosła powodzenia. Akademiczki z Lublina potrafiły się zbliżyć nie więcej, niż na osiem punktów. Za każdym razem gospodynie odpowiadały udaną akcją. Na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania przewaga miejscowych ponownie wynosiła 16 punktów (84:68).

W środę, 3 marca, Pszczółki Polski-Cukier rozegra we własnej hali ostatnie mecze części zasadniczej Energa Basket Ligi. Lublinianki podejmą 1KS Ślęzę Wrocław.

Enea AZS Poznań – Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 87:72 (22:23, 28:11, 14:21, 23:17)

AZS: Davis 23, Bogicević 15, Popović 14, Marciniak 13, Brown 12, Adamowicz 5, Banaszak 5, Nowicka. Trener: Grzegorz Zieliński

Pszczółka: Bertsch 19, Milazzo 17, Poboży 16, Pavel 9, Fassina 7, O’neill 2, Kośla 2, Duchnowska, Niedźwiedzka, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała z GTK Gdynia...