Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin odniosła drugie sparingowe zwycięstwo

Zuzanna Sklepowicz w starciu z gdyniankami zdobyła 5 punktów dla Pszczółki
Zuzanna Sklepowicz w starciu z gdyniankami zdobyła 5 punktów dla Pszczółki materiały klubowe
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w swoim drugim meczu sparingowym w okresie przygotowawczym odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem akademiczki bardzo pewnie pokonały GTK Arkę Gdynia 87:49. Podobnie, jak czwartkowym starciu ze Ślęzą Wrocław punktowały wszystkie zgłoszone do meczu zawodniczki.

Akademiczki były stroną dominującą od początku spotkania. Na początku sobotniej konfrontacji po trafieniu Emilii Kośli wygrywały już 11:3. Kolejne minuty w wykonaniu podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka były jeszcze lepsze. Świetnie radziła sobie Amerykanka ‒ Morgan Bertsch. Była zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci obu sparingów "Pszczółek".

Z kolei w drugiej kwarcie skutecznością imponowała także Rumunka Elisabeth Pavel. Do przerwy zielono-białe wygrywały 47:22 i losy meczu zostały praktycznie przesądzone. Po zmianie stron lubelskie akademiczki nadal grały swoje i nie pozwalały rywalkom z Gdyni choćby na chwilę przejąć kontroli nad meczem, triumfując ostatecznie różnicą aż 38 pkt.

Kolejne sparingi ekipa z Koziego Grodu zagra już za tydzień. Lublinianki wystąpią w 5. Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek w Gdyni, gdzie zmierzą się z zespołami: KS Basket 25 Bydgoszcz, Politechnika Gdańska oraz VBV Arką Gdynia.

Energa Basket Liga Kobiet w sezonie 2020/21 wystartuje w weekend 3-4 października i zakończy się najpóźniej 18 kwietnia. Pszczółka na inaugurację zagra na wyjeździe z ekipą CCC. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach. Najpierw wszystkie drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Drużyny z miejsc 1-8 po sezonie zasadniczym awansują do play-off, a te z miejsc 9-12 zakończą rywalizację 3 marca. Ostatni zespół straci prawo udziału w rozgrywkach w kolejnym sezonie. Pary w ćwierćfinale play-off zostaną rozstawione w drabince wedle miejsc: 1-8, 2-7, 3-6, i 4-5. Rywalizować będą do trzech wygranych. Zwycięzcy awansują do półfinałów, a pozostali zostaną sklasyfikowani wedle miejsc zajętych w rundzie zasadniczej.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin ‒ GTK Arka Gdynia 87:49 (20:11, 27:11, 25:19, 15:8)
Pszczółka: Bertsch 19, Pavel 16, Kośla, 13, Duchnowska 11, Fassina, 7, Trzeciak 6. Poboży 6, Sklepowicz 5, Milazzo 4. Trener: Krzysztof Szewczyk