Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała u siebie ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego. Zobacz zdjęcia

SZUPTIZaktualizowano
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały u siebie ekipę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 90:85 w meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka była Amerykanka Alexis Peterson, która zdobyła 20 punktów. O jedno oczko mnie zapisała natomiast na swoim koncie Serbka Jovana Popović. To druga wygrana lublinianek w sezonie 2019/20, a pierwsza przed własną publicznością.

Faworytem potyczki były gorzowianki, które na papierze dysponują lepszym i znacznie szerszym składem. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka znakomicie jednak rozpoczęły niedzielny pojedynek, bowiem po blisko pięciu minutach gry i celnym rzucie Niemki Amy Degbeon wyszły na prowadzenie 15:5. Do końca pierwszej kwarty trwała walka punkt za punkt i premierowa odsłona zakończyła się ostatecznie 24:16 dla gospodyń. Wynik tej kwarty ustaliła dwoma celnymi rzutami osobistymi Julia Adamowicz.

W 17. minucie drugiej kwarty Pszczółka po rzucie Serbki Jovany Popović miała jeszcze 11-punktową zaliczkę (40:29), ale od tego czasu 12 oczek z rzędu rzuciły gorzowianki, wychodząc na prowadzenie 41:40. W ostatnich 30 sekundach drugiej odsłony gospodyniom udało się jeszcze oddać dwa celne rzuty. Najpierw celnie przymierzyła Degbeon, a chwilę potem Popović i lublinianki przed zejściem na przerwę miały 3 oczka zaliczki (44:41).

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w drugą połowę, odzyskując szybko prowadzenie (47:44), po tym jak zanotowały serię 6:0. Pszczółka nie poddała się jednak i tym razem to gospodynie rzuciły 8 punktów z rzędu, co pozwoliło im uzyskać 5 oczek zaliczki (52:47). Przed decydującą odsłoną przewaga zespołu Krzysztofa Szewczyka wynosiła 6 pkt. (69:63).

W czwartej kwarcie team z Lublina cały czas był na prowadzeniu do 36. minuty, ale gorzowianki dopięły swego i na cztery minuty przed końcem starcia doprowadziły do remisu po 77. Na 2,5 minuty przed zakończeniem starcia, gdy celną trójką popisała się Popović, Pszczółka wygrywała 86:81 i była coraz bliżej zwycięstwa. Przeciwniczki nie zdołały już dogonić akademiczek i ratowały się faulami w ostatniej minucie na Alexis Peterson. Amerykanka znakomicie wykonywała rzuty osobiste, trafiając czterokrotnie na cztery próby. Ostatecznie potyczka zakończyła się 5-punktową wygraną gospodyń.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 90:85 (24:16, 20:25, 25:22, 21:22)
Pszczółka: Peterson 20, Popović 19, Szott-Hejmej 17, Degbeon 13, Adamowicz 9, Labuckiene 7, Trzeciak 3, Sklepowicz 2. Trener: Krzysztof Szewczyk
Enea: Copper 25, Juskaite 16, Prezelj 15, Green 14, Maiga 10, Dźwigalska 5, Keller, Kaczmarczyk, Jackson. Trener: Dariusz Maciejewski
Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Trybalski