Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przed trudnym meczem w Gdańsku

Karol Kurzępa
Wywalczyć dziewiąte zwycięstwo w sezonie - z takim celem koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przystąpią do najbliższego meczu wyjazdowego z DGT AZS Politechniką Gdańską. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Lublinianki przystąpią do sobotniej rywalizacji w dobrych nastrojach, po zwycięstwie w miniony weekend nad zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Co prawda, mecz ten kosztował "Pszczółki" wiele sił, ale wygrana po dogrywce pozwoliła im zrównać się punktowo w tabeli z gorzowiankami.

Zielono-białe mają już za sobą jedną konfrontację z DGT AZS Politechniką w obecnym sezonie. W październikowym starciu na własnym parkiecie lubelskie akademiczki pokonały gdańszczanki 83:73. Nie było to jednak dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka łatwe spotkanie, bowiem sporo krwi napsuły im najskuteczniejsze koszykarki drużyny rywali, czyli rozgrywająca Jazmine Davis oraz skrzydłowa Kateryna Rymarenko. Pierwsza z wymienionych rzuciła w hali MOSiR 27 punktów, a druga o 10 oczek mniej. Powstrzymanie ich w rewanżu powinno być jednym z najważniejszych zadań obronnych zespołu z Lublina.

Mecz na Pomorzu rozpocznie dla Pszczółki bardzo intensywną drugą połowę trwającego miesiąca. W dniach 16-29 stycznia lublinianki zagrają bowiem w czterech spotkaniach, rywalizując co trzy-cztery dni. - Zobaczymy jak poradzimy sobie z tą serią meczów - mówi trener Krzysztof Szewczyk. - Na treningach staramy się rozsądnie szafować siłami. Styczeń jest dla nas ciężki, więc niejednokrotnie zdarza się, że mamy lżejsze jednostki treningowe. Mamy na uwadze to, że jesteśmy po przerwie i powoli wracamy do formy - dodaje szkoleniowiec.

Konfrontację w Gdańsku będzie można zobaczyć bezpłatnie w Internecie. Bezpośredni link do transmisji znajduje się TUTAJ.

Alicja - urodziwa partnerka lubelskiego żużlowca, Oskara Bob...