Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała sparing z VBV Arką Gdynia

Karol Kurzępa
fot: KoszykowkaKobiet
Dopiero w piątym meczu towarzyskim przed startującym w październiku sezonem 2020/21 koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin znalazły pogromcę. Na zakończenie V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek "Pomagamy Wygrywamy" zespół lubelskich akademiczek przegrał z VBV Arką Gdynia.

Pierwsza kwarta była dość zacięta i ekipa z Trójmiasta zakończyła ją z pięciopunktową przewagą. W trakcie kolejnych 10 minut gdynianki obnażyły jednak wszystkie błędy w defensywie "Pszczółek" i na dużą przerwę schodziły przy wyniku 47:26. W drugiej połowie gospodynie spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrały.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ VBV Arka Gdynia 53:74 (21:26, 5:21, 13:20, 14:7)

Pszczółka: Fassina 15, Bertsch 11, Pavel 10, Poboży 6, Kośla 5, Sklepowicz 3, Milazzo 3, Trzeciak, Duchnowska. Trener: Krzysztof Szewczyk