Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała w Gorzowie Wielkopolskim

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin po 3-tygodniowej przerwie wróciły 12 stycznia do zmagań w rozgrywkach Energa Basket Lidze Kobiet. Akademiczki w wyjazdowym starciu przegrały z ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 65:88. W lubelskiej drużynie nie zagrała podstawowa rozgrywająca, Amerykanka Alexis Peterson. Na parkiecie nie pojawiła się także narzekająca na uraz Agnieszka Szott-Hejmej.

Pierwsze punkty kilkanaście sekund po wznowieniu gry zdobyła Amerykanka Briana Day, a potem przez blisko trzy minuty żadnemu z zespołów nie udawało się celnie trafić do kosza. W 5 minucie miejscowe odskoczyły na 10:4, jednak na minutę przed zakończeniem pierwszej kwarty po rzucie Litwinki Giedre Labuckiene na tablicy wyników pojawił się remis po 13. Wynik premierowej odsłony celną trójką ustaliła Kahleah Copper (16:13).

W drugiej kwarcie po trzech minutach gry gorzowianki powiększyły prowadzenie do ośmiu oczek (23:15), a po kolejnych trzech minutach gospodynie wygrywały 31:21. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 18-punktowym prowadzeniem miejscowych (45:27). Ostatnie 2,5 minuty drugiej kwarty team z Gorzowa Wielkopolskiego wygrał aż 14:2.

Po zmianie stron gorzowianki szybko zaczęły powiększać swoją przewagę, która w 28 minucie wynosiła 27 pkt. (73:46). To oznaczało, że losy meczu zostały praktycznie przesądzone. W czwartej kwarcie oba zespoły stoczyły wyrównane widowisko, choć zarówno trener gorzowianek Dariusz Maciejewski, jak i szkoleniowiec lublinianek Krzysztof Szewczyk dali pograć wszystkim swoim zawodniczkom.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 88:65 (16:13, 29:14, 30:25, 13:13)
Enea: Copper 31, Green 17, Maiga 12, Juskaite 9, Thomas 8, Prezelj 5, Keller 4, Kaczmarczyk 2, Matkowska, Dźwigalska. Trener: Dariusz Maciejewski
Pszczółka: Day 15, Labuckiene 14, Popović 9, Adamowicz 8, Degbeon 6, Duchnowska 6, Pawłowska 4, Sklepowicz 3, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk
Sędziowali: Michał Sosin, Paulina Gajdosz, Michał Pietrakiewicz