Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60. Zobacz zdjęcia

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin są coraz bliżej zakończenia fazy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet w najlepszej czwórce, co dałoby im przewagę parkietu w ćwierćfinale play-off. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały pewnie w środę przed własną publicznością ekipę Wisły Kraków 73:60 w 20. kolejce ekstraklasowych rozgrywek, odnosząc swoje czternaste zwycięstwo w tym sezonie.

Lublinianki były faworytkami środowej potyczki, zwłaszcza, że krakowianki przed tym starciem miały już tylko teoretyczne szanse na poprawienie siódmej pozycji po fazie zasadniczej. Z kolei Pszczółka nie mogła sobie pozwolić na przegraną. Team Krzysztofa Szewczyka nie zmarnował szansy i w praktyce zapewnił sobie czwartą lokatę przed play-offami. "Pszczółki" w ligowej tabeli wyprzedzają już o dwa punkty aktualne mistrzynie Polski - CCC Polkowice, z którym akademiczki toczą bój o czwarte miejsce. Polkowiczanki przegrały bowiem w środę u siebie z Artego Bydgoszcz 79:85.

Pszczółka po pierwszej kwarcie środowego meczu wygrywała z Wiślaczkami czterema punktami, a przed zejściem na przerwę powiększyła prowadzenie do siedmiu oczek (40:33). Wynik pierwszej połowy celnym rzutem ustaliła Serbka Baltić

Po zmianie stron gospodynie stopniowo powiększały przewagę i po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie miały już 14 punktów zaliczki (52:38), gdy celnie z rzutów wolnych przymierzyła amerykańska rozgrywająca Alexis Peterson. Przed decydującą odsłoną po trafieniu Julii Adamowicz, drużyna z Lublina wygrywała zaś 61:46. W czwartej kwarcie Pszczółka cały czas kontrolowała wydarzenia na parkiecie, pokonując ostatecznie zespół spod Wawelu 73:60.

Akademiczkom do rozegrania w fazie zasadniczej pozostały jeszcze dwa starcia. 8 marca zmierzą się w stolicy Dolnego Śląska ze Ślęzą, natomiast 14 marca zagrają u siebie z Eneą AZS Poznań. Wygrana choćby w jednym z tych pojedynków, zapewni Pszczółce czwartą lokatę przed fazą play-off.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)
Pszczółka: Peterson 17, Popović 14, Day 12, Adamowicz 12, Baltić 10, Labuckiene 4, Szott-Hejmej 4, Duchnowska, Pawłowska, Sklepowicz, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk
Wisła: Wells 15, Meškonytė 15, Jakubiuk 14, Lass 6, Ziętara 6, Trzeciak 4, Grzenkowicz, Pająk, Puter. Trener: Stefan Svitek
Sędziowali: K. Pełka G. Czajka B. Kucharski