Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała czwarty z rzędu przedsezonowy mecz towarzyski

Karol Kurzępa
W swoim drugim spotkaniu podczas V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek "Pomagamy Wygrywamy" zespół lubelskich akademiczek pokonał AZS Politechnikę Gdańską 92:66. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka był to czwarty zwycięski sparing w ramach przygotowań do sezonu 2020/21.

Pierwsza kwarta zakończyła się dziewięciopunktową przewagą lublinianek. W trakcie kolejnej odsłony nieznacznie lepszą skuteczność zaprezentowały rywalki, lecz do przerwy to "Pszczółki" prowadziły 49:39. Po zmianie stron zespół z Lublina nie miał problemów, by jeszcze bardziej odskoczyć punktowo przeciwniczkom i zasłużenie sięgnął po drugą wygraną w trakcie turnieju w Gdyni.

W sobotę akademiczki czeka ostatni mecz w V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek "Pomagamy Wygrywamy". Rywalkami lubelskiego zespołu będą koszykarki VBW Arka Gdynia, a początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:15.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - AZS Politechnika Gdańska 92:66 (27:16, 22:23, 22:13, 21:12)

Pszczółka: Fassina 20, Bertsch 19, Pavel 13, Kośla 13, Sklepowicz 11, Trzeciak 6, Milazzo 4, Poboży, Duchnowska. Trener: Krzysztof Szewczyk