Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS zakończyła zmagania w fazie play-off wysoką porażką z CCC Polkowice

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin porażką przed własną publicznością z ekipą CCC Polkowice 61:95 zakończyły zmagania w ćwierćfinale play-off Energa Basket Lidze Kobiet. Polkowiczanki w serii do trzech zwycięstw wygrały rywalizację 3:0, awansując do półfinału. Najskuteczniejsza w drużynie podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była tym razem Amerykanka Feyonda Fitzgerald, która zdobyła 19 punktów, notując także dwie asysty.

Przed sobotnim spotkaniem akademiczki były w niezwykle trudnej sytuacji, bowiem po dwóch wyjazdowych przegranych w Polkowicach, tylko zwycięstwo oznaczało dla nich przedłużenie rywalizacji w fazie play-off.

Początek starcia należał do Pszczółki, która w 3 minucie po rzucie Dajany Butulji prowadziła 8:5. Przyjezdne zanotowały jednak serię 10:0, wychodząc na prowadzenie 15:8. Lublinianki w 4 minucie zmniejszyły straty do zaledwie dwóch oczek (15:17), ale końcówka pierwszej kwarty należała ponownie do polkowiczanek, które wygrały ostatecznie premierową odsłonę 23:18.

W drugiej kwarcie CCC zaczęło powiększać swoją przewagę i w 16 minucie po trójce Angeliki Stankiewicz prowadziło już różnicą 14 oczek (36:22). Chwilę później tym samym odpowiedziała Butulija, ale przyjezdne cały czas prezentowały się bardzo dobrze w ofensywie i na przerwę zeszły, prowadząc 15 punktami (44:29).

Po zmianie stron zespół z Polkowic nie zamierzał odpuszczać i w 24 minucie zwiększył prowadzenie do 22 oczek (55:33). Gospodynie walczyły bardzo ambitnie, jednak wciąż utrzymywała się dość duża przewaga polkowiczanek, która w 29 minucie sięgnęła aż 27 oczek (69:42). Przed decydującą odsłoną CCC prowadziło ostatecznie 29 pkt. (75:46) i losy meczu zostały praktycznie przesądzone. Drużyna z Polkowic dobiła Pszczółkę w czwartej kwarcie, gromiąc ostatecznie akademiczki 91:65.

Polkowiczanki wygrały walkę w zbiórkach 40:28 oraz miały znacznie lepszy procent rzutów za 2 punkty (58% do 42%) oraz 3 punkty (47% do 17%). Pszczółka z kolei lepiej wykonywała rzuty wolne, trafiając 19 z 22. CCC nie wykorzystało natomiast aż 7 osobistych na 24 próby.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 61:95 (18:23, 11:21, 17:31, 15:20)
Pszczółka: Fitzgerald 19, Butulija 17, Ugoka 14, Dorogobuzowa 7, Mistygacz 2, Grygiel 2, Dobrowolska, Poleszak, Kędzierska. Trener: Wojciech Szawarski
CCC: Fagbenle 19, Gajda 13, Stankiewicz 12, Spanou 11, Clark 10, Bojović 9, Sandrić 8, Leciejewska 7, Puss 3, Ervin 3, Idziorek. Trener: Maroš Kovačik
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Karina Kamińska, Bartłomiej Kucharski