Pszczółki nie zwalniają tempa. Zagłębie bez szans [ZDJĘCIA]

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w imponującym stylu pokonały w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Zagłębie Sosnowiec 93:69. O losach spotkania przesądziły już jego pierwsze minuty.

W nich zielono-białe świetnie rzucały z dystansu. Dominowały także pod koszem. Po czterech minutach gry tablica pokazywała 18:0. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka aż połowę tych punktów zdobyły spoza łuku. Niemoc rywalek przełamała Martyna Jasiulewicz (18:2). Szybko jednak odpowiedziała Ivana Jakubcova (20:2). Miejscowe utrzymywały przewagę w dalszej części pierwszej odsłony. Ostatecznie za zakończyła się wynikiem 30:15.

W drugiej kwarcie spotkanie stało się już zdecydowanie bardziej wyrównane. Trener Krzysztof dał jednak odpocząć już swoim podstawowym zawodniczkom. Zmienniczki pokazały się z naprawdę dobrej strony. Trzy oczka ustrzeliła Aleksandra Kuczyńska, a Pszczółki prowadziły 41:23. Na minutę przed końcem, kiedy akcję lublinianek wykończyła Klaudia Niedźwiedzka, było już 49:26. Na przerwę zespoły udały się przy stanie 49:32.

Po zmianie stron na placu gry znowu pojawiły się zawodniczki pierwszego składu. Zespół jednak grał w różnych konfiguracjach. Na słowa pochwały zasługiwały koszykarki krajowe, które świetnie wywiązywały się z powierzonych im zadań. Przewaga miejscowych rosła. Pytanie było jedno, a brzmiało: czy Pszczółki przekroczą granicę 100 punktów? Do tego zabrakło niewiele. Pszczółka wygrała 93:69. Wynik ustaliła Natalia Kurach.

Dzięki wygranej, na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego, akademiczki są już pewne 2. miejsca przed fazą play-off. Zielono-białe we własnej hali wygrały wszystkie 10 meczów ligowych.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 93:69 (30:15, 19:17, 21:15, 23:22)

Pszczółka: Mack 18, Kurach 16, Kuczyńska 14, Stanaćev 8, Niedźwiedzka 8, Jakubcova 7, Fassina 6, Trzeciak 5, Sklepowicz 4, Smalls 4, Duchnowska 3. Trener: Krzysztof Szewczyk

Zagłębie: January 19, Jasiulewicz 19, Jastrzębska 15, Wnorowska 7, Wojtala 6, Zuziak 3, Wojtylas, Grzegorowska. Trener: Jorge Aragones