Puchar Świata: Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) druga w chińskim Haiyang

19-letnia Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin) prezentuje fantastyczną dyspozycję w tym sezonie archiwum klubu
Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublina) wywalczyła drugą lokatę w zawodach Pucharu Świata seniorów we wspinaczce sportowej (konkurencja na czas), rozegranych w dniach 15-16 października w chińskim Haiyang. To kolejny wielki sukces w karierze podopiecznej trenera Grzegorza Gajaszka. Na 11. miejscu w Chinach została sklasyfikowana Monika Prokopiuk, koleżanka klubowa Rudzińskiej.

W zawodach triumfowała Rosjanka Alina Gaidamakina, liderka klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Pucharu Świata, natomiast na trzecim miejscu została sklasyfikowana jej rodaczka Julia Krasawina.

Finałowe zawody PŚ zostaną rozegrane w sobotę, 19 października w chińskim Wujiang. Aleksandra Rudzińska zajmuje obecnie w "generalce" trzecią lokatę, przegrywając tylko z duetem reprezentantek Rosji. Monika Prokopiuk jest natomiast dziewiąta.