Łukasz Konstanty
Niespodzianka w Annecy-Le Grand Bornand. Szwedka Anna Magnusson wygrała sprint.
Niespodzianka w Annecy-Le Grand Bornand. Szwedka Anna Magnusson wygrała sprint. Fot. PAP/EPA/Christian Bruna
Szwedka Anna Magnusson wygrała sprint podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Annecy-Le Grand Bornand. Dla 27-letniej zawodniczki to pierwsze w karierze zwycięstwo w rywalizacji indywidualnej.

Zaskakujące wyniki sprintu kobiet

Bezbłędna na strzelnicy triumfatorka piątkowego biegu wyprzedziła na mecie swoją rodaczkę Linn Persson, a także Niemkę Denise Hermann-Wick. Obydwie biathlonistki zanotowały po jednym niecelnym strzale.

Triumf Magnusson to nie jedyna niespodzianka piątkowego sprintu. W czołowej dziesiątce uplasowały się także takie zawodniczki jak Francuzka Sophie Chauveau (4 miejsce) czy jej rodaczka Lou Jeanmonnot (9 miejsce). Pierwsza z wymienionych była nawet bliska zakończenia rywalizacji na podium, ostatecznie jednak do wielkiego sukcesu zabrakło jej niespełna 5 sekund.

Liderka klasyfikacji generalnej Julia Simon bardzo dobrze zaczęła zmagania, podczas drugiej wizyty na strzelnicy Francuzka zanotowała jednak dwa niecelne strzały i ostatecznie finiszowała na 15. pozycji.

Natalia Sidorowicz najwyżej sklasyfikowaną Polką

Bardzo dobrze na strzelnicy spisywały się Polki. Natalia Sidorowicz i Kamila Żuk nie popełniły żadnego błędu, z kolei Joanna Jakieła i Anna Mąka spudłowały jedynie po razie. Niestety, nasze biathlonistki znacznie słabiej wypadły w biegu, co spowodowało, że żadna z nich nie zakończyła rywalizacji w czołowej czterdziestce, a więc miejscach dających punkty do klasyfikacji generalnej.

Ostatecznie spośród Biało-Czerwonych najwyżej została sklasyfikowana Sidorowicz, która uzyskała 42. czas. Tuż za jej plecami znalazła się Żuk, zaś Jakieła zajęła 49. pozycję. Wymienione zawodniczki zakwalifikowały się do sobotniego biegu pościgowego, w którym zabraknie Mąki - czwartej polskiej zawodniczce zabrakło niewiele, w sprincie zajęła bowiem 62. lokatę (w sobotę wystartuję 60 najlepszych biathlonistek w piątkowej konkurencji).