Stanisław Moneta
marcisz izabela
marcisz izabela Pawel Relikowski / Polska Press
Izabela Marcisz, Maciej Staręga i Dominik Bury zdobyli punkty do Pucharu Świata w biegach narciarskich podczas weekendowych startów w Davos.

Polacy zaliczyli w weekend najlepsze w tym sezonie wyniki w sprintach narciarskich. W sobotę w zawodach Pucharu Świata w Davos kwalifikacje do najlepszej 30 przeszli Izabela Marcisz i Maciej Staręga. Biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinałach. Ostatecznie Marcisz zajęła 19. miejsce (do tej pory miała na koncie tylko dwa punkty Pucharu Świata za 29. miejsce w biegu pościgowym na 10 km podczas zawodów w Ruce). Staręga był 17., poprawił tym samym rezultat sprzed tygodnia z Lillehammer, gdzie zajął 25. miejsce.

W niedzielę panowie pobiegli na 15, a kobiety na 10 km. Marcisz tym razem nie błysnęła formą, ukończyła wyścig na 54. miejscu. Pierwsze w tym sezonie punkty (pięć) do klasyfikacji PŚ zdobył z kolei Dominik Bury, który zajął 26. pozycję.