PZU rusza z pilotażową akcją bezpłatnych badań profilaktycznych. Zbadaj się w Zamościu!

Materiał informacyjny PZU
W kolejne weekendy czerwca, w ramach akcji „Droga do zdrowia z PZU”, w mobilnych gabinetach medycznych będzie można wykonać podstawowe badania diagnostyczne, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc, a następnie skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą. Początek akcji już 4 czerwca w Zamościu. Akcja będzie trwać w godzinach 9-19!

Kolejne fale trwającej już ponad rok pandemii skutecznie utrudniały pacjentom dostęp do badań profilaktycznych i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Cały wysiłek polskiej służby zdrowia skoncentrowany był w tych trudnych miesiącach na walce z COVID-19. Dlatego Grupa PZU, która od samego od początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, rusza z pilotażową akcją badań profilaktycznych.

- Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków, w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU”, chcemy zapewnić Polakom łatwy i szybki dostęp do badań i porad medycznych. Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do pięciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówi dr hab. Beata Kozłowska–Chyła, prezes PZU.

W dwóch mobilnych strefach zdrowia PZU na pacjentów będzie czekać siedem gabinetów. Będzie można wykonać w nich podstawowe badania, takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki bezpośrednio na miejscu oceni specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG - pulmonolog. W strefie zdrowia będzie też dostępny dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu.

Po ponad roku pandemii koronawirusa i związanej z tym, zmniejszonej aktywności fizycznej, warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka – oni również będą służyć fachową konsultacją w mobilnych punktach PZU.

Strefy zdrowia będą dostępne w godz. 9-19. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy, kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Mobilną strefę zdrowia można odwiedzić w piątek i sobotę, 4 i 5 czerwca w Zamościu (Hub komunikacyjny przy PKP Starówka).

Grupa PZU od początku pomaga w walce z pandemią

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki narodowego ubezpieczyciela przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru.

Pracownicy PZU, wspierani organizacyjnie przez grupę, zaangażowali się w wiele charytatywnych akcji, pomagających w walce z pandemią, Dla przykładu, pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tysięcy zł na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych, co umożliwiło sfinansowanie prawie dwóch tysięcy namiotów - drugie tyle – kolejne 200 tys. zł - dołożyły na ten cel spółki z Grupy.

– Jesteśmy firmą z polskim DNA, która nie tylko skutecznie prowadzi swój biznes, ale też czuje się odpowiedzialna za rodaków i nasz kraj. To naturalne, że od początku mocno zaangażowaliśmy się w pomoc dla chorych oraz wsparcie medyków i wolontariuszy walczących z COVID-19, a dziś chcemy zadbać o zdrowie wszystkich Polaków i pomóc im wrócić do normalnego życia po pandemii. Jestem bardzo dumna z tego, jak wiele zrobili też dodatkowo, spontanicznie i w swoim wolnym czasie pracownicy PZU. Mam poczucie, że dobrze zdajemy ważny test z odpowiedzialności i solidarności społecznej – podkreśla prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Dodaj ogłoszenie