Radio-Kurier: Gmina Sławatycze nie tylko brodaczami słynie

Kamil Balcerek
Brodacze ze Sławatycz uaktywniają się wraz z końcem roku, gdy odwiedzają domy po kolędzie. W środę specjalnie dla Radio-Kuriera złamali swoje żelazne zasady i zjawili się na lubelskim deptaku, aby promować swoją gminę. Sławatycze z powiatu bialskopodlaskiego kandydują do miana Turystycznej Perły Lubelszczyzny.

Ta gmina była drugą po Milejowie, która zaprezentowała mieszkańcom Lublina swoje walory. - To przede wszystkim bliskość natury i wielokulturowość - podkreślał Arkadiusz Misztal, sekretarz gminy. Jednak Sławatycze oferują dużo więcej. Spływy kajakowe Bugiem, malownicze ścieżki rowerowe, czy regionalne przysmaki. To wszystko można znaleźć w miejscowości graniczącej z Białorusią.

Na Turystyczne Perły Lubelszczyzny można głosować za pośrednictwem kuponów drukowanych na łamach Kuriera, a także wysyłając SMS-y. O tym, że warto przekonała się pani Joanna Gąszczyk, która oddała głos na Szczebrzeszyn i wygrała torbę turystyczną. Turystyczne Perły Lubelszczyzny - głosuj i śledź wyniki głosowania!

W środę pod ratuszem gościliśmy nie tylko przedstawicieli Sławatycz. Odwiedzili nas także lublinianie. Pierwszy przybył reżyser Grzegorz Linkowski, który ujawnił nam szczegóły produkowanego właśnie serialu o Lublinie "Wszystko przed nami". Zaprosił także do udziału w konkursie polegającym na produkcji filmu związanego z Lublinem (szczegóły na film.lublin.eu).

Film i więcej zdjęć z wizyty gminy Sławatycze w Radio-Kurierze zobacz na www.perly.kurierlubelski.pl

Zawitał także Marcin Moszyński z Grupy Projekt, który zaprosił wszystkich na spotkanie z cyklu O-twórz Lublin. - W sobotę na placu Po Farze spotykamy się o godz. 17. Zapraszamy do wspólnego fotografowania w przestrzeni Lublina - zachęcał Moszyński.
A w czwartek wybierzemy się w leśne zagajniki nadleśnictwa Międzyrzec. Będzie to pierwsza wycieczka Radio-Kuriera do tego miejsca. Pośród kniei planujemy spotkać konną straż ochrony i tradycji, rycerza grunwaldzkiego i ekipę ratowników oraz skosztować dziczyzny i odkryć każdy zakątek.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
bębniarz
bum, bum... to odgłos walenia w twój pusty łeb.
p
piniol
Wszystko co polskie jest nam obce.
p
polecony
dzwoni dwa razy
w
wizyta duszpasterska
Brodacze uaktywniają się wraz z końcem roku, gdy odwiedzają domy po kolędzie ... zupełnie jak księża.
e
etnogra
Rzeczywiście, brodacze mogą poszczycić się długim owłosieniem i sumiastymi "przywarami", czyli wąsami.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie