Radio-Kurier na deptaku: I słońce i chmury (WIDEO, ZDJĘCIA)

  Radio-Kurier na deptaku: I słońce i chmury (WIDEO, ZDJĘCIA)

  Katarzyna Kulik, BW

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Jupik i Cihy z Herba Micze i Katarzyna Kulik (Kurier Lubelski)
  1/18
  przejdź do galerii

  Jupik i Cihy z Herba Micze i Katarzyna Kulik (Kurier Lubelski) ©Kamil Kudyba

  W środowym Radio-Kurierze na deptaku słońce przeplatało się nam z chmurami, młodość z doświadczeniem, a poważne tematy z lżejszymi.
  Na "dzień dobry"słonecznie przywitali nas Jupik (wokalista) i Cihy (klawiszowiec) z lubelskiego zespołu reggae Herba Micze. Przekonywali, że lubelska scena reggae działa całkiem prężnie. - Mamy kilka zespołów, żądną muzyki publiczność i festiwal LubREGGAE, który po raz drugi zostanie zorganizowany w Lublinie w 2012 roku - mówili.

  Radio-Kurier na deptaku: relacje, zdjęcia, filmy


  O burzach i chmurach rozmawialiśmy z Janem Jakóbczakiem ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
  Jak się łowi burze? - Trzeba mieć komputer i komórkę z odpowiednim oprogramowaniem, dużą wiedzę oraz aparat fotograficzny - mówił Janek. Łowcy burz przewidują pogodę, dokumentują burze, organizują zloty. Wiedzą, czym różni się burza od tornada i jakie chmury zapowiadają deszcz. I tą wiedzą chętnie się dzielą na stronie internetowej www.lowcyburz.pl.  Na przechodzących deptakiem lublinianach wielkie wrażenie zrobili w środę zawodnicy szkółki Klubu Motorowego Cross Ekoklinkier. Nikoś, Arek, Olaf i Przemek dumnie pozowali do zdjęć ze swoimi maszynami. Najmłodszy z nich, Nikoś Koper, ma zaledwie 6 lat. - Jazda crossem, nawet w tak młodym wieku, świetnie ćwiczy charakter i uczy dyscypliny. Po treningach dzieciaki nie mają już siły na rozrabianie - przekonywał trener Kamil Walczak i zapraszał na treningi do klubu przy ul. Rusałka w Lublinie.

  Masz serce? Pomóż kotom! - apelowała Katarzyna Drelich z Fundacji Felis walczącej z bezdomnością zwierząt. Zdjęcia kotów znajdziecie m. in. na profilu fundacji na facebooku. Z kolei Piotr Szponar z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej zapraszał na zbliżający się Jarmark Jagielloński, a szczególnie na sobotni przemarsz orszaku królewskiego z pl. Litewskiego na Błonia pod Zamkiem. Początek - godz. 11.

  W czwartek w Radio-Kurierze zaprezentuje się Zwierzyniec, kandydat do Turystycznej Perły Lubelszczyzny 2011.

  Czytaj nasz serwis Perły i Perełki Lubelszczyzny i głosuj na Turystyczną Perłę Lubelszczyzny!


  Nie tylko pomniki, ale też ludzkie historie


  O tym, że rzymskokatolicki cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie powstał w 1794r. i był czwartą nekropolią na terenie dawnej Rzeczypospolitej mogli się dowiedzieć uczestnicy wycieczki organizowanej przez Kurier Lubelski i Radio Lublin. Tym razem po zabytkowym cmentarzu oprowadził nas Stanisław Santarek, wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina. Opowiadał nie tylko o zabytkowych grobach, ale przede wszystkim przedstawił historie osób, które w nich spoczywają. Wspomniał Tomasza Dederko, który jako pierwszy został pochowany w Lublinie, ks. Piotra Ściegiennego, czy zasłużonego dla Lublina prezydenta Henryka Wolińskiego. Przypomniał też, że pomniki wymagają renowacji, a do tego potrzebna jest nasza pomoc. -Nie wiedziałem, że z tyłu grobów znajdują się opisy osób, które w nich spoczywają, napisane dla nich wiersze - mówił Michał Turski, który na cmentarz przyszedł z babcią Agnieszką.- Dowiedziałem się także, co oznaczają symbole umieszczone na nagrobkach.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo