reklama

Radni PiS chcą Mariny dla wszystkich

Kamil KrupaZaktualizowano 
Zniszczone molo i zaniedbane nabrzeże, czyli jak teraz wygląda Marina
Zniszczone molo i zaniedbane nabrzeże, czyli jak teraz wygląda Marina Jacek Babicz
- Chcemy otrzymać zapewnienie, że na Marinie będzie ośrodek dostępny dla wszystkich lublinian, a nie dla elit - mówili w niedzielę na zwołanej pośpiesznie konferencji prasowej radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Chcieli wytłumaczyć, dlaczego nie głosowali w czwartek nad uchwałą, która zakładała, że miasto dostanie zgodę na wydzierżawienie zdewastowanego ośrodka.

Sprawa się zaczęła kilka tygodni temu, gdy do ratusza zgłosił się inwestor, który obiecał rewitalizację Mariny. Zapowiadał m.in. wybudowanie przystani, nabrzeża i nowoczesnego ośrodka dla fanów sportów wodnych. Miałaby się tym zająć Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa, której członkiem jest Artur Kawa, prezes Emperii Holding, najbogatszej firmy na Lubelszczyźnie.

Budowa nowego ośrodka miałaby kosztować 10 mln zł. Ten pomysł nie został nawet rozpatrzony przez Radę Miasta, bo głosami radnych PiS spadł z porządku obrad.

- Nie jesteśmy zwolennikami nieinwestowania w Zalew Zemborzycki. Wszyscy chcemy zmiany tego fatalnego stanu, w jakim znajduje się ta część zbiornika - zapewniał wczoraj Marcin Nowak, radny klubu PiS.

- Chodzi po prostu o to, aby miasto określiło warunki, na których ma tam cokolwiek powstać. Tymczasem ratusz przygotował tekst uchwały na kolanie. Chcemy dokładniej tej sprawie się przyjrzeć i poznać tekst umowy, która będzie podpisana z przyszłym inwestorem - wtórował mu Zdzisław Drozd, jego kolega klubowy.

Obaj radni podkreślali, że chcą usłyszeć od przedstawicieli fundacji zapewnienie, że przyszły ośrodek będzie służył wszystkim lublinianom, a nie tym najbogatszym. - Ale właśnie taka jest idea naszego ośrodka. Będzie dostępny dla wszystkich. To obecny najemca ogranicza dostęp do tawerny czy restauracji, bo często organizuje tam wesela. My jesteśmy instytucją społeczną - tłumaczy Rober Buryła, członek rady fundacji.

Leszek Daniewski, radny PO, jest również zdziwiony stanowiskiem kolegów z PiS. - Na komisjach radni PiS nie zgłaszali sprzeciwu ani co do tempa załatwiania sprawy ani do samej inwestycji. Nie zachowujmy się jak psy ogrodnika, bo zamiast jakiejkolwiek inwestycji nad zalewem nie będzie nic - komentuje.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sieczkobrzęk

W cywilizowanym kraju jak jest jakiś problem, to do głosu dopuszcza się jednocześnie dwie strony. W Lublinie Agora czy Kurier Jaubasowy robi to po "nasiemu". Najpierw wali się w łeb oponenta. A za kilka dni OPONENT wydaje swoją opinię. A najgorszy to PiS bo chce jasnej sprawy na stole a nie na cmentarzach czy stacjach benzynowych. Dlaczego Pan AW tak się spieszy? Idzie zima i tak roboty ruszą DOPIERO NA WIOSNĘ PO WYJAŚNIENIU SPRAWY.

k
kod

Chcieli dokopaC PO , miasto dla nich się nie liczy. Nie liczy się także poważny inwestor. Liczy się uderzenie w PO i Prezydenta wszak wybory tuż , tuż.
Faryzeusze na prędce wymyślają linię obrony. Strojenie się w szaty obrońców szarych obywateli z dala cuchnie hipokryzją i spycha ich na pozycje głosicieli socjalistyczych haseł i równego dzielenia biedy.
Zapominają,że społeczeństw demokratyczne ma prawo do rozwoju i ono też chce korzystać z wszystkich bobrodziejstw jakie niesie rozwój miasta. Nikt nie ma prawa zaszuflatkować wszystkich , nawet tych najbiedniejszych do wiecznej kliienteli opieki społecznej.
A radni, to nie dla nich "walczą " oni walczą przeciwko swojemu "wrogowi " czyli PO.
Interes miasta mają w głębokim poważaniu i taka jest prawda.
"Diabeł ubrał ornat i ogonem dzwoni".

G
Gość

Lubelak podsumował. Nad zalew same lumpy jeżdżą i tylko w celu popijania prytki. Zatem należy zamknąć dostęp do zalewu, odgrodzić, silnorękich postawić - od razu zrobi się fajnie, przyjemne, PORZĄDNIE i luksusowo. A ten lumpenproletariat - nad Bystrzycę.
Tak poza tym - jelita nad Zalew raczej nie jeździ, ją stać na Rivierę, Lazurowe wybrzeże, plaże nad Morzem Śródziemnym - więc interesu nad zalewem prywatni inwestorzy raczej dużego nie zrobią. Prędzej wykupią dla siebie. Średnio bogaci i nowobogaci mają już wykupione działki na jeziorami nieco dalej położonymi od Lublina, więc też nad Zalew nie przyjadą. Niestety, taka jest prawda, że nad Zalew jeżdżą ci mieszkańcy Lublina, których nie stać na wyżej wymienione luksusy (i ich namiastki)... i dla nich ten Zalew jest i powinien pozostać. Tym bardziej, że został stworzony swego czasu za PUBLICZNE pieniądze i przy udziale społeczeństwa Lublina. Ta straszna komuna - może i dla celów propagandowych, może jako kiełbasę wyborczą - umożliwiła i finansowała z państwowych (czyli - naszych, społecznych) pieniędzy tą budowę. A trochę środków na to poszło. Wiec teraz uważam, że nie ma zgody na wyprzedaż kawałka po kawałku w prywatne ręce tej niewielkiej enklawy zieleni i wody - to ma służyć właśnie tym, których nie stać na wyjazdy nad ciepłe morza, nie stać na własną działkę i domek letniskowy nad innymi jeziorami. A takich w Lublinie jest co najmniej 80% mieszkańców. Czy Lubelak uważa, że te 80% to właśnie lumpy, pijaczki i co tam jeszcze? Mało mnie obchodzi, które ugrupowanie polityczne i w jakim celu próbuje uratować, zachować ten Zalew dla tych 80% mieszkańców miasta - byle by to uczynili. A gospodarzem obiektów może być każdy, zaś ROLĄ miasta - jego władz - jest pilnowanie tego każdego, żeby mieszkańcy mieli swobodny dostęp do plaż, wody i infrastruktury tam (teraz i w przyszłości) będącej. Mało, miasto powinno, w miarę potrzeby - także i finansowo dopomóc w utrzymaniu tej infrastruktury w stanie nadającym się do użytku. I to miasto (jego władze) ponoszą winę za stan obecny Zalewu. Jeżeli prywatny inwestor chce postawić tam hotelik, jakieś domki czy restauracje - proszę bardzo, oczywiście - ale absolutnie nie może zagrodzić kawałka brzegu i uczynić go dostępnym TYLKO dla swoich klientów czy dla siebie. Sam hotel, domki itp - owszem, proszę bardzo, ale NIE Zalew. Nie las go otaczający, nie plaże nad nim.

m
mil

Chyba radni PiS chcą powtórki twardych negocjacji z właścicielem terenów na Górkach Czechowskich. Nie będzie ani dla, elit ani dla wszystkich, nie będzie niczego.

j
ja

Wiedzą, że strzelili gafę i próbują wykręcić kota ogonem.

L
Lubelak

Podstawą zagwarantowania interesów miasta tj. jego mieszkańców odnośnie korzystania z Mariny jest dobra umowa, a mam wątpliwości czy lubelscy urzędnicy są w stanie taką opracować. P.Kawa to biznes i umowy potrafi zapewne dobre przygotowywać i podpisywać. Wynegocjowanie dobrej umowy wymaga trochę czasu i konsultacji, a takie załatwianie wszystkiego "na kolanie" dobrego nie wróży. Jak mówią, pośpiech wskazany jest przy biegunce... ale przeciąganie też nie jest dobre, grunt żeby postępy były i satysfakcjonowały obie strony.

k
kad

Jeżeli kupią/wydzierżawią działkę od prywatnego właściciela to sobie mogą stawiać zamknięte, ekskluzywne getto dla wielbicieli gumowego penisa. Wyciągają rękę po własność społeczną która ma służyć wszystkim więc muszą zapewnić dostęp do tego co stworzą każdemu bez względu na status majątkowy czy społeczny.

j
ja

Panu Marcinowi Nowakowi dziękujemy,on jet przeciw a nawet niekiedy za-wszysto zależy od parti jaka go łaskawie przyjmie.ZENADA !!!!!!!!!

o
oko

-Majtku- i niby to samo można osiągać po wybudowaniu takiego obiektu nie naruszając statusu fundacji żeglarskiej braci odgradzając obiekt od dostępu dla mieszkańców i wprowadzając np. jakieś karty wejścia teoretycznie ośrodek dostępny ale tylko dla WYBRANYCH i czy oto chodzi ? to ma być dla elit ? więc takie czy inne niewiadome radni chcieli i mają prawo poznać i zapoznać się z nimi i postąpili słusznie choć nie zawsze byli rozgarnięci w tym przypadku pokazali że potrafią myśleć w imieniu całej społeczności Lublina bo w końcu po to zostali powołani a wiadomo diabeł tkwi w szczegółach a podpisywanie na kolanie i w pośpiechu czegokolwiek , nikomu na dobre jeszcze nie wyszło !.Tym bardziej że jest zima i żadnych prac tam nikt nie będzie prowadził a jeżeli inwestor ma czyste intencje to może śmiało przygotowywać się do kontynuacji zamierzonych prac .

Z
Zły

Jakby nie czytać to tylko -yeti- zwraca uwagę na istotę problemu w tym regionie i ja pozwolę sobie pod tymi słowami się podpisać -DOBRZE napisane chylę czoła ! Natomiast szczekanie na PiS czy jakąkolwiek inną partię to nieporozumienie -takie bezpłciowe ble ble ble bo to nie partie są winne ludzie zacznijcie w końcu myśleć ! za tymi partiami stoją konkretni decydenci i jeżeli potraficie i macie odwagę szczekać jak kundle to zacznijcie pokazywać na kogo szczekacie z imienia i nazwiska chyba że boicie się odpowiedzialności za pomówienie ! a w takim przypadku to pyszczki wybiórcze w kubeł bo nawet wasze warczenie nie zrobi na nikim wrażenia !

L
Lubelak

Zeby szerokie rzesze wyborców PiS mogły pić prytę za darmo na rozwalonym nabrzeżu!! Żadnego ku..wa ekskluziwu!! Ku chwale lupmenproletariatu i kiełbasy wyborczej!

100 g

brud, smród zaścianek i ubustwo. Czystość, porządek i nowoczesność dziesiątkuje pisiorki.

k
karol

szkoda że na motoccros mają kasę od ręki to bardziej potrzebne,a zalew kto tam jezdzi ,przeciez Lublin ma tyle aqaparków żenada

ż
żarówa

I słusznie. Żadnych ośrodków dla szeroko rozumianych elyt.
Kasa na Motor a nad zalewem niech lumpy dalej chlają. Lump to na pewno nie elyta i na pewno nie wyborca PO.
Chłopaki (i Dziewczyny)!!
Tak trzymać.

y
yeti

ludzie nauczyli się żyć na podpuchach,obietnicach bez pokrycia itp.itd.
Łykacie jak pelikany cały ten chłam.
Macie pracę?Macie godne zarobki?Starcza Wam od wypłaty do wypłaty?
Macie przejrzyste prawo podatkowe,karne?
W każdej dziedzinie życia Polskość osiąga dno....
Ile osób z naszego regionu nad tym Zalewem dostanie pracę???
Paru emerytów,albo rencistów jako ciecie za których nie będą płacić podatków?
Czy działania ratusza idą w kierunku przeciwdziałania bezrobociu,obniżaniu kosztów związanych z egzystencją?
Polepszenia warunków bytowych?
Rzucą jakieś śmieszne pieniądze na kursy które,tylko są,bo są,ale pracy po nich nie uświadczysz...
Nasz region,to zbiurokratyzowane getto w którym ludzie duszą się coraz bardziej...
Przyjrzyjcie się,kto rządzi naszym krajem i czy nie jest jeszcze zapóźno na ratunek....

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3