Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni z Puław chcą powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT. Przyjęli stanowisko w tej sprawie

Karolina Ryniak
materiał UM Puławy
Puławscy radni przyjęli stanowisko w sprawie ,,powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy" wnioskowane przez klub Prawo i Sprawiedliwość. Nie obyło się bez wzbudzającej duże emocje dyskusji. Stanowisko radnych nie wywołuje żadnych skutków prawnych.

O zasadności stanowiska mówił Ignacy Czeżyk i przewodnicząca Bożena Krygier, która wskazywała, że przyjęcia takiego stanowiska w mieście domagają się rodzice.

- Robimy to po to, żeby uspokoić rodziców. Oni widzą, co dzieje się w innych miastach i na Zachodzie. Oczekują, że podejmiemy zdecydowane kroki w tej sprawie – mówiła przewodnicząca Krygier.

W deklaracji przeciw "ideologii LGBT" czytamy, że radni będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców. Uważają oni też, że do szkół nie powinni mieć wstępu "gorszyciele", którzy chcą wprowadzić edukację seksualną dla dzieci od początku podstawówki.

Radni PiS zaprosili na sesję puławskiego psychologa dziecięcego, Krzysztofa Łuszczaka, który uważa, że zbyt wczesna edukacja seksualna ma niekorzystny wpływ na rozwój dzieci.

- Subkultura LGBT i jej założenia z punktu widzenia psychologii rozwojowej są nie do pogodzenia ze wszelkimi normami i stanowią duże zagrożenie dla rozwoju dziecka. Wprowadzają znaczną demoralizację i prowadzą do bardzo poważnych zaburzeń. Jako, że jest to nowa inicjatywa na świecie, nie ma jeszcze badań, które by uzasadniały jakiekolwiek dobre wnioski tych założeń – przekonywał Łuszczak. - Dzieci na tak wczesnym etapie rozwoju jak przedszkole, czy pierwsze klasy szkoły podstawowej nie rozumieją zagadnień związanych z seksualnością – dodał.

Medale od wojewody za stanowiska przeciw "ideologii LGBT" (Z...

Za podjęciem stanowiska był klub Prawo i Sprawiedliwość oraz klub Niezależni Wyborcy Pawła Maja. Przeciwko radni Koalicji Samorządowej w tym Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk, a także Ryszard Smolak z klubu Samorządowców - Janusza Grobla. Pozostali radni tego klubu nie wzięli udziału w głosowaniu.

- Nie widzę zasadności tego stanowiska. Co mielibyśmy nim osiągnąć, tego nie rozumiem. Jaki cel stawia radzie wynik przyjętej deklaracji – pyta radny Kowalczyk.

Przyjmując deklarację miasto Puławy dołączyło do grona lubelskich samorządów ,,wolnych od LGBT". Podobne uchwały zostały już przegłosowane w powiecie świdnickim, ryckim, mieście Świdnik, Ostrów Lubelski, w Urzędowie, gminie Mełgiew, Zakrzówku i w Wilkołazach. W środę, taki dokument przyjęła też Rada Powiatu Puławskiego.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski