Rajd Dakar. Motocyklista Adam Tomiczek trafił na badania do szpitala (ZDJĘCIA)

materiały prasowe Orlen Team
Piąty etap Rajdu Dakar był pechowy dla motocyklisty Orlen Team, Adama Tomiczka. Motocyklista doznał na trasie urazu i po dotarciu na metę został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. W piątek uczestnicy morderczego wyścigu skierują się do miasta Ha’il.

Czwartkowy etap Rajdu Dakar prowadził ze stolicy Arabii Saudyjskiej do miasta Al Qaisumah i liczył 662 kilometry. Ponad połowa tego dystansu była odcinkiem specjalnym.

Z zawodników reprezentujących Orlen Team najlepiej spisał się Martin Prokop, który jadąc w parze z Viktorem Chytką, zajął 5. miejsce ze stratą 5 minut i 6 sekund do zwycięzcy Giniela de Villiersa. - To był zdecydowanie jeden z najtrudniejszych etapów. Dokładnie tak, jak zapowiadali organizatorzy. Wielu zawodników miało problemy z nawigacją – mówi Czech.

Ze swojej jazdy zadowolony był także Jakub Przygoński, jadący w parze z Timo Gottschalka. Ich fabryczna Toyota Hillux przyjechała na metę na 10. pozycji. Polski kierowca awansował 4. lokatę w klasyfikacji generalnej. – Dzisiejszy etap był ekstremalnie trudny nawigacyjnie, pełny małych dróżek. Prawie nikt na trasie nie wiedział, w którą stronę jechać – mówi Przygoński.

Maciej Giemza ukończył etap na 18. pozycji wśród motocyklistów. Adam Tomiczek był 31 i niestety doznał urazu kompresyjnego na jednej z wydm, co skutkowało bardzo dotkliwym bólem pleców i miednicy. Po ukończeniu etapu trafił do lekarza. Jadący na quadzie Kamil Wiśniewski w czwartek był na mecie siódmy.

Natomiast zawodnicy Polacy jadący w barwach Energylandia Rally Team, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk ukończyli etap rajdu na piątym miejscu. Na 13. pozycji do mety przyjechali z kolei Marek Goczał i Rafał Marton.

W Arabii Saudyjskiej wystartował 43. Rajd Dakar. Zobacz zdję...

Rajd Dakar: Zawodnicy Orlen Team z problemami, ale w komplec...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani