Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Szkół Wyższych: Uniwersytet Medyczny najlepszą uczelnią w Lublinie

IL
Archiwum
W czwartek miesięcznik "Perspektywy" oraz dziennik "Rzeczpospolita" ogłosiły wyniki czternastej edycji Rankingu Szkół Wyższych. Oceniono w sumie 219 polskich uczelni w tym 83 uczelnie akademickie, 84 niepubliczne magisterskie oraz 29 niepublicznych licencjackich i 29 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najlepszą uczelnią akademicką w kraju jest Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził minimalnie Uniwersytet Warszawski.

Pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych magisterskich zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Na podium w rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych stanęła PWSZ im. Prezydenta Wojciechowskiego w Kaliszu a
zdobywcą pierwszego miejsca wśród niepublicznych uczelni licencjackich jest Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. J. Zamoyskiego w Zamościu, która wyprzedziła Wyższą Szkołę Zarządzania w Gdańsku (2) i Szkołę Wyższą Przymierza Rodzin w Warszawie (3).

W zestawieniu znalazły się także szkoły z Lublina. W rankingu szkół akademickich kolejno uplasowały się Uniwersytet Medyczny (27 miejsce), Katolicki Uniwersytet Lubelski (28 miejsce), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (30 miejsce) oraz
Politechnika Lubelska (51 miejsce).
W grupie tej nie znalazł się Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia ta trafiła natomiast do oddzielnego rankingu w którym pod uwagę brano najlepiej realizowane kierunki studiów. I tak np. wśród najwyżej ocenianych na UP kierunków znalazła się weterynaria, która zapewniła uczelni trzecie miejsce w kraju (na siedem szkół branych pod uwagę).
W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich najwyżej znalazła się Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (27 pozycja).

Uniwersytet Medyczny jest jedną z uczelni, która najefektywniej pozyskuje fundusze unijne. - To jeden z aspektów, które były brane pod uwagę przy tworzeniu rankingu. W ciągu ostatnich czterech lat UM pozyskał dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 216 mln zł. - Jak na najmniejszą uczelnię w Lublinie, wynik ten jest niewątpliwie bardzo dużym sukcesem. Istniejemy we wszystkich programach operacyjnych, które są w tej chwili dostępne. Jednymi z naszych największych sukcesów są: budowa Collegium Pharmaceuticum na ul. Chodźki (za ponad 53 mln zł), zakup i uruchomienie urządzenia PET/CT oraz trwający obecnie projekt związany z wprowadzeniem innowacyjnego systemu kształcenia studentów medycyny - wyjaśnia Ewa Sosnówka-Tkaczyk, kierownik działu ds. funduszy europejskich UM.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski