Rejestr przestępców seksualnych LUTY 2019. Lista pedofilów i...

  Rejestr przestępców seksualnych LUTY 2019. Lista pedofilów i gwałcicieli 19.02 NAZWISKA ZDJĘCIA Gdzie mieszkają? MAPA POLICJI KGP

  Janusz Szmit, Eliza Stępień (AIP)

  Polska

  Polska

  REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH LUTY 2019 NAZWISKA ADRESY ZDJĘCIA PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI | Od 1 stycznia 2018 na oficjalnej stronie ministerstwa sprawiedliwości działa Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Znajdują się tam wizerunki gwałcicieli i pedofilów wraz z ich podstawowymi danymi. Z kolei na stronie KGP funkcjonuje na bieżąco aktualizowana mapa przestępstw seksualnych.
  Upublicznienie danych osób, które w swoim życiu dopuściły się przestępstw seksualnych zapowiadał już w ubiegłym roku szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli pedofilów są od dziś w pełni jawne. Część publiczna rejestru została odpalona kilka minut po północy” - poinformował w poniedziałek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

  ZOBACZ TEŻ | MAPA KOŚCIELNEJ PEDOFILII W POLSCE. GDZIE W POLSKIM KOŚCIELE DOCHODZIŁO DO MOLESTOWANIA DZIECI PRZEZ KSIĘŻY  Rejestr przestępców seksualnych 2018 | MS ujawnia nazwiska i zdjęcia


  - Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców - podkreśla minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  – Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – wyjaśnia minister.

  Dodaje, że publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, i - jego zdaniem - są one dobrym sposobem na zapobieganie krzywdzie ofiar, bo pozwalają na skuteczną kontrolę takich przestępców.  W rejestrze pedofilów i gwałcicieli odnaleźć można kilka tysięcy wizerunków skazanych wyrokami sądów za przestępstwa seksualne. Obok listy przestępców znajduje się wyszukiwarka, dzięki której - po wpisaniu podstawowych danych (m.in. nazwiska, imienia, nazwiska rodowego, daty i miejscowości urodzenia, posiadanego obywatelstwa) - ukazują się podstawowe informacje o danym gwałcicielu lub pedofilu. Przy większości skazanych podana została nazwa miejscowości, gdzie przestępca aktualnie przebywa. W systemie odnotowano również nazwę i siedzibę sądu rozpatrującego daną sprawę poszczególnych sprawę. Ujawniono również sygnaturę akt.

  CZYTAJ TEŻ | BYŁY DZIENNIKARZ UDAWAŁ PRZYJACIELA DZIECI. OKAZAŁ SIĘ PEDOFILEM


  Rejestr pedofilów i gwałcicieli 2018 | Kto trafił do rejestru?


  Rejestr pedofilów i gwałcicieli jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i składa się z dwóch części. W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Jawne są informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

  REJESTR PEDOFILÓW I GWAŁCICIELI 2018 | ZOBACZ WSZYSTKIE NAZWISKA, ADRESY I ZDJĘCIA PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH NA STRONIE MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI  Publiczny rejestr pedofilów i gwałcicieli jest w całości jawny i dostępny za darmo w internecie. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania. Aby zobaczyć Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym wystarczy tylko potwierdzenie, że nie jest się robotem. Wyszukiwarka umożliwia przeszukiwanie rejestru m.in. pod kątem nazwiska, miejsca urodzenia i aktualnego miejsca pobytu przestępców seksualnych.  Rejestr pedofilów i gwałcicieli | Gdzie mieszkają | MAPA KGP


  Skazani, których dane trafiają do rejestru, muszą informować policję o faktycznym adresie swego pobytu oraz o każdej zmianie tego adresu (ponad trzy dni). Jeśli tego nie zrobią, grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Komisariaty zostały wyposażone w aplikację, dzięki której informacja o aktualnym miejscu pobytu sprawcy natychmiast trafi do rejestru. Uzupełnieniem rejestru pedofilów i gwałcicieli jest działająca na stronie KGP, aktualizowana na bieżąco mapa przestępstw seksualnych. Na mapie docelowo mają być zaznaczone orientacyjne miejsca pobytu osób wymienionych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (slajd nr 29).  Rejestr przestępców seksualnych 2018 | Dla kogo dostęp ograniczony?


  Druga część rejestru pedofilów i gwałcicieli – z ograniczonym dostępem – zawiera 2614 nazwisk. Mogą korzystać z niej przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.. Oprócz osób z rejestru ogólnodostępnego znaleźli się w nim sprawcy gwałtów popełnionych przed 1 października 2017 r. na osobach w wieku 15-18 lat, co do których to sprawców sądy nie orzekły o wyłączeniu ich z rejestru. Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych po 1 października 2017 roku, do rejestru z dostępem ograniczonym trafili wszyscy gwałciciele i pedofile, stręczyciele dzieci i skazani, którzy posługiwali się pornografią na szkodę nieletnich. W tej części rejestr jest bardzo szczegółowy. Zawiera m.in. PESEL skazanych i adresy ich zameldowania.

  CZYTAJ TEŻ | REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH: PEDOFILA ZNAJDZIESZ TERAZ ONLINE. ALE BEZ KSIĘDZA


  Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak – nie będą mogli przyjąć ich do pracy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary – aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.

  - Aby uzyskać informacje z Rejestru z dostępem ograniczonym, osoby i instytucje uprawnione muszą zarejestrować konto na stronie rejestru - wypełnić odpowiedni formularz. Muszą też dysponować kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Założenie konta i uzyskanie informacji z rejestru są bezpłatne – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.  Przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości mają wgląd do wszystkich danych zgromadzonych w rejestrze przestępców seksualnych z dostępem ograniczonym. Natomiast dyrektorzy szkół, a także np. organizatorzy wypoczynku dla dzieci, mogą dowiedzieć się jedynie, czy osoba, którą chcą przyjąć do pracy, znajduje się w rejestrze.

  Przewidziana została również możliwość sprawdzenia, czy ktoś widnieje w rejestrze z dostępem ograniczonym przez każdą indywidualną osobę (w tym skazanego). Warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie i dysponowanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. W trybie tym można sprawdzić tylko i wyłącznie samego siebie.

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli 2018 w oparciu o nowe prawo


  Wprowadzenie rejestru przestępców seksualnych to efekt przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i uchwalonej 13 maja 2016 roku ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Weszła ona w życie 1 października 2017 r. Od tego dnia dane sprawców najpoważniejszych przestępstw na tle seksualnym są dostępne w Rejestrze z dostępem ograniczonym. Natomiast w związku z ustawowymi gwarancjami, przewidującymi możliwość wystąpienia z wnioskiem o wyłączenie zamieszczenia danych w rejestrze publicznym, do końca ubiegłego roku nie było w nim żadnych danych. Wiązało się to z tym, że przestępcy, którzy zostali prawomocnie skazani za czyn popełniony przed wejściem w życie ustawy, mogli wystąpić do sądu z wnioskiem o wyłączenie zamieszczenia ich danych w rejestrze publicznym i należało dopełnić związanych z tym terminów.

  CZYTAJ TEŻ | GWAŁT NA POLCE W RIMINI. OJCIEC SPRAWCÓW: LICZĘ, ŻE ZA 2-3 LATA WYJDĄ Z WIĘZIENIA


  Teraz dane sprawców będą trafiać do odpowiednich rejestrów bezpośrednio po uprawomocnieniu się wyroków i rozpoznaniu na bieżąco wniosków o wyłączenie.

  Przyjęte zmiany w prawie zakładają także, że sądy muszą obligatoryjnie orzekać zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi wobec pedofilów. Dotąd mogły, ale nie musiały tego czynić.  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (75)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kołomnie mieszka taki . Pisano dużo o nim .

  Maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Był wieżieniu i to nic mu nie pomogło ,swoje ofiary niszczył i niszczy i życie i to skutecznie . To Kraków . Wszystko co posiada ma ze zbrodni .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak jest tak ma byc

  sj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  tak jest ja to bym tych ciecio...ow zwyrodnialcow na rynku jeszcze pokazal .ja wszystko rozumie jestem tolerancyjny az za bardzo ale tego to nie pojmuje jak mozna robic taka krzywde dziecku?tyle...rozwiń całość

  tak jest ja to bym tych ciecio...ow zwyrodnialcow na rynku jeszcze pokazal .ja wszystko rozumie jestem tolerancyjny az za bardzo ale tego to nie pojmuje jak mozna robic taka krzywde dziecku?tyle jest pieknych lub mniej ladnych kobiet bez znaczenia czy nawej jak ktos jest gejem ale zeby dzieci?sam jestem ojcem 3i pol letniego synka i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji.kastracja musi byc lub kara smierci za pedofilstwo i tyle .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DLACZEGO NIEKTÓRZY Z NICH PRZEBYWAJA NA WOLNOŚCI?????!!!

  Pola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  DLACZEGO NIEKTÓRZY Z NICH PRZEBYWAJA NA WOLNOŚCI?????!!! TO JEST CHORY KRAJ !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .......................................

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Czy księża pedofile ,też są w tym rejestrze ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o k****

  Piter TM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  o kurde muj stary na drugim zdjeciu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  #DajNaOfiarę

  Gustaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Wesprzyj kampanię #DajNaOfiarę - https://www.facebook.com/donate/203231540587123/ zorganizowaną przez Fundację "Nie lękajcie się" na rzecz prowadzenia Centrum Pomocy Osobom Molestowanym w Dzieciństwie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kłamcy...

  Tron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

  Chronicie pedofili w sukienkach to kim jesteście?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Księża PEDOFILE

  Han (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 8

  Wszystko niby jasne ale gdzie księża biskupi itd PEDOFILE czy POLSKIE PRAWO PIS chroni tych PEDOFILI zwyrodnialcow .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak danych o księżach

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

  A dane o pedofilach w czarnych sukienkach o których ostatnio jest głośno chyba ktoś z rządu robi na tym biznes skoro owiane jest to tajemnica o kościelnych zboczeńcach

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niepełna lista

  Drawde (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 2

  Wykaz nie jest pełen i powinien być uzupełniony o panów w czarnych sukienkach. A jest ich wielu. * Ksiądz Antoni W. były proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w położonych na...rozwiń całość

  Wykaz nie jest pełen i powinien być uzupełniony o panów w czarnych sukienkach. A jest ich wielu. * Ksiądz Antoni W. były proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w położonych na obrzeżach Olsztyna D. (diecezja warmińsko-mazurska), skazany na 3,5 roku wiezienia za płatny seks z 14-letnimi chłopcami.
  * ks. Zbigniew Sz. zasłynął z tego, że jako proboszcz parafii w P. (diecezja siedlecka) "wielokrotnie doprowadził pięć małoletnich uczennic klas I-III szkoły podstawowej do poddania się czynnościom seksualnym", za co został skazany na 2 lata więzienia
  * ks. Krzysztof Kiwitt był do niedawna proboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w M. (archidiecezja gdańska). "Oddany Kościołowi i jego misji ewangelizacyjnej kapłan, żarliwy duszpasterz ofiarnie niosący Chrystusa innym. Nauczyciel, wychowawca dzieci i młodzieży, wytrwały orędownik jej formacji katolickiej poprzez sumienne katechetyczną pracę. Inicjator Oazowego Kręgu Młodzieżowego i rekolekcji dla młodzieży" - reklamował się wielebny. Mimo tych "okoliczności łagodzących" Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na 3,5 roku więzienia za seksualne "formowanie" 14-letniej dziewczynki

  * Zakonnik Krzysztof P. z klasztoru oo. Franciszkanów w P., (archidiecezja gnieźnieńska), którego tajny proces przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu ani chybi zakończy się skazaniem, bo obciążających mnicha dowodów na "obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15" jest aż nadto. Ofiarą padł ministrant, który "traktuje wielebnych jak autentycznych bezpośrednich łączników z Panem Bogiem", - Tym większy więc przeżywał dramat, że jeden z nich wyładowywał na nim swoje chore chucie seksualne

  * ks: Waldemar B., zgarnięty przez policję z plebani parafii Matki Bożej Różańcowej w W. (diecezja bydgoska). Był tam wikariuszem i nauczycielem religii w miejscowym gimnazjum. Trafił za kratki, bo nocując u bogobojnej samotnej parafianki, molestował jej 9-letnicgo syna. Szans na uniknięcie kastracji może upatrywać w fakcie, że obyło się bez penetracji. "Myślał, że dzieciak twardo śpi i folgował sobie, ocierając się o jego nagie ciało. Ponadto sfilmował tę perwersje" ? ujawnił mediom prokurator

  * ks. Roman B. zakonnik z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Jeszcze w czerwcu 2008 r. był wikariuszem parafii św. Józefa w St.S. oraz prefektem gimnazjum katolickiego. Jego przełożeni już wiedzieli, że coś się święci i skierowali konfratra na placówkę do Anglii. Nie zdążył wyjechać. Trafił do aresztu za stosunki seksualne z 14-letnią kochanką, którą zaczął; deprawować dwa lata wcześniej. "Ksiądz młody, o bardzo dobrym kontakcie z młodzieżą, wbrew pozorom znakomicie odnajdujący się w temacie czystości'' - reklamowali mnicha organizatorzy pielgrzymek . "Chciałbym wylizać twoje soczki" - pisał ks. Roman w SMS-ach do kochanki

  * Na osiem lat więzienia skazał Sąd Rejonowy w St.S. (Zachodniopomorskie) księdza Romana B. za utrzymywanie stosunków seksualnych z 13-latką - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Elżbieta Zywar.
  Jak dodała, sąd nie zastosował nadzwyczajnego złagodzenia kary, ponieważ nie dopatrzył się w czynie oskarżonego żadnych okoliczności łagodzących, mimo że biegli sądowi orzekli, iż duchowny ma ograniczoną poczytalność.
  Sąd wskazał na wielką krzywdę, jaką ksiądz uczynił nieletniej - podkreśliła sędzia Zywar.

  * ks. Piotr D. - były proboszcz parafii św. Ducha we wsi W. (archidiecezja warszawska) i nauczyciel religii w S. W październiku 2007 r. skazany na dwa lata wiezienia za molestowanie seksualne chłopca, którego od 9 roku życia uczył "anatomii" i przeprowadzał na nim doświadczenia mające uprzytomnić dziecku, co może zdziałać ręka w majtkach

  * ks. Stefan S. rezydent w parafii św. W******** we wsi K. (diecezja radomska), trafił do aresztu decyzją Sądu Rejonowego w P. za gwałt z użyciem przemocy ."Może mieć nadzieję na uratowanie swojej "męskości", bo jego niepełnosprawna ofiara miała już ponad 15 lat.
  Lista jest długa ale można zamieścić tylko 4.000 znaków
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do listy jako pierwszy

  ////???? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 7

  Czarna sukienka JULIUSZ PAETZ kuria milczy ile to już lat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie umieszczenie danych w rejestrze

  Andrzej Falicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  Byc moze czyny wymienionych ksiezy mialy miejsce przed 1/10/2017 i wtedy na ich wniosek sad... (niezalezny niezawisly i nietykalny) mogl zawiesic umieszczenie ich danych w rejestrze.
  Zgodnie z...rozwiń całość

  Byc moze czyny wymienionych ksiezy mialy miejsce przed 1/10/2017 i wtedy na ich wniosek sad... (niezalezny niezawisly i nietykalny) mogl zawiesic umieszczenie ich danych w rejestrze.
  Zgodnie z obowiazujacym prawem.
  Mogl rowniez zawiesic dane politykow SLD, dziennikarzy i lewicowych autorytetow.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo