MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na studia w Lublinie: Na uczelniach są jeszcze wolne miejsca

Ilona Leć
Rekrutacja na studia w Lublinie: Kandydaci z list rezerwowych czekają aż zwolnią się miejsca na wybranych kierunkach
Rekrutacja na studia w Lublinie: Kandydaci z list rezerwowych czekają aż zwolnią się miejsca na wybranych kierunkach Małgorzata Genca
Osoby, którym nie udało się dostać na studia w pierwszym naborze, mają jeszcze szanse na podjęcie nauki na wymarzonym kierunku. Większość lubelskich uczelni nadal czeka na zgłoszenia i uruchomiła drugi nabór. Pozostało jeszcze kilkaset miejsc na studia stacjonarne I stopnia, na których żacy mogą uczyć się bezpłatnie.

Do 20 lipca można rejestrować się na stronie internetowej Politechniki Lubelskiej.

Tam do wyboru mamy jeszcze: matematykę, edukację techniczno-artystyczną, ochronę środowiska i elektrotechnikę. - Termin składania dokumentów przez osoby zakwalifikowane na studia minął i nie zostały wypełnione wszystkie limity miejsc. Teraz Rada Wydziału ogłasza, które osoby z listy kandydatów rezerwowych otrzymają status "zakwalifikowany do przyjęcia". Oczywiście, jeżeli kandydat nie dostanie się na studia również w drugim naborze, ma prawo napisać odwołanie. Komisja rekrutacyjna ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na każdy wniosek - poinformowała wczoraj doktor Jolanta Słoma, sekretarz Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Jak podkreśla dr Słoma, tylko raz na kilka lat zdarza się, że mimo zorganizowania drugiego naboru, niektóre kierunki nie pozostają w pełni obsadzone.

Szanse na przyjęcie mają również osoby, które aplikowały na kierunki ścisłe na UMCS. Wśród najmniej obleganych znalazła się matematyka i fizyka.

- Dokumenty można składać do 30 lipca. Iloma miejscami dysponujemy? Do tej pory na fizykę zarejestrowało się 16 osób (60 miejsc), fizykę techniczną 54 osoby (100 miejsc), informatykę w jęz. angielskim wybrało 9 osób (15 miejsc), matematykę 171 osób (350 miejsc), a na matematykę w jęz. angielskim zdecydowała się jedna osoba (15 miejsc) - wyliczał Jakub Kosowski, sekretarz ds. rekrutacji.

Najdłużej, bo do 30 sierpnia, dodatkowy nabór organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczelnia na tym etapie rekrutacji oferuje najwięcej, bo aż 38 kierunków, na które można się jeszcze dostać. Wśród nich znalazły się m.in.: muzyka kościelna (nowość rekrutacyjna), architektura krajobrazu, biotechnologia, europeistyka (grupa w jęz. angielskim), filologia słowiańska spec. ukraińska, filozofia (grupa w jęz. angielskim), historia sztuki, kulturoznawstwo, krajoznawstwo i turystyka kulturowa oraz politologia.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym zostały ostatnie wolne miejsca, ale tylko na studia niestacjonarne I i II stopnia.

Kierunki dzienne, rolnictwo oraz biologia, realizowane są na Wydziale Nauk Rolniczych w Zamościu i można na nie aplikować do 16 września.

Szczegółowych informacji dotyczących naboru udzielają biura wydziałowych komisji rekrutacyjnych uczelni.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski