Remis Górnika Łęczna w pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Turcji

Górnik Łęczna
Piłkarze Górnika Łęczna rozegrali w czwartek pierwszy mecz kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji. Zielono-czarni zremisowali z zespołem Zira FK z Azerbejdżanu 2:2. W drugiej połowie trener Kamil Kiereś sprawdzał kilku zawodników, których nazwisk klub nie podaje.

Górnik objął prowadzenie w 20. minucie, gdy rzut karny wykorzystał najlepszy strzelec zespołu, Bartosz Śpiączka. Arbiter wskazał na jedenasty metr po faulu na Jasonie Lokilo. Azerowie próbowali odpowiedzieć, ale przy groźniejszych sytuacjach dobrze spisywała się defensywa Górnika i Adrian Kostrzewski w bramce.

Do gry w drugiej połowie szkoleniowiec desygnował nową jedenastkę (pozostał jedynie Kostrzewski). Na boisko wybiegło m.in. trzech graczy testowanych.

Dwie minuty po wznowieniu gry sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem, to goście stanęli przed szansą na gola z jedenastu metrów i tę okazję wykorzystał Tamkin Khalilzada. Łęcznianie szybko jednak odzyskali prowadzenie, ponieważ już trzy minuty później akcję Górnika wykończył Michał Mak. Pomocnik wykorzystał podanie Marcela Wędrychowskiego. Natomiast wynik spotkania ustalił Ilkin Muradov.

Czwartkowy sparing był pierwszym z czterech zaplanowanych w okresie zgrupowania w Turcji. W poniedziałek, 24 stycznia, łęcznianie zmierzą się ponownie z drużyną z ligi azerbejdżańskiej, Neftchi Baku. Natomiast dzień przed powrotem do kraju Górnik zagra jeszcze towarzysko z FC Prishtina z Koszowa oraz z FK Novi Pazar z ligi serbskiej.

Górnik Łęczna – Zira FK 2:2 (1:0)
Bramki: Śpiączka 20 (k), Mak 50 – Khalilzada 47 (k), Muradov 60

Górnik:(I połowa) Kostrzewski - Krykun, Szcześniak, Midzierski, Leandro, Dziwniel, Drewniak, Gol, Lokilo, Gąska, Śpiączka; (II połowa) Kostrzewski – Goliński (81 Król), Baranowski, zaw. testowany, Pajnowski, zaw. testowany, zaw. testowany, Szramowski (70 Kalinkowski), Wędrychowski, Mak (85 Tkacz), Banaszak

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0