Remis i wygrana Azotów Puławy z ukraińskim ZTR Zaporoże

brak
Piłkarze ręczni Azotów Puławy szykują się do sezonu 2015/16 w PGNiG Superlidze. W sobotę i niedzielę, puławianie rozegrali dwa sparingi z ukraińskim ZTR Zaporoże. W pierwszym meczu był remis 32:32, a dzisiaj podopieczni Ryszarda Skutnika zwyciężyli 32:24.

– Choć dla ukraińskiego zespołu był to dopiero drugi mecz rozegrany w obecnym okresie przygotowawczym okazali się dla nas bardzo wymagającym przeciwnikiem - powiedział po pierwszym meczu Marcin Kurowski, drugi trener Azotów.

Faktycznie, sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej zaliczki bramkowej. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Gdy w 58 minucie puławianie przegrywali trzema trafieniami, wydało się, że przegrają pierwszy sparing w obecnym okresie przygotowawczym. Azoty jednak ruszyły do ataku i zdołały doprowadzić do wyrównania.

W niedzielę, puławianie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, szczególnie w obronie, chociaż na początku meczu najczęściej na tablicy świetlnej pojawiał się rezultat remisowy. Pod koniec pierwszej połowi miejscowi odskoczyli na kilka goli i schodzili do szatni prowadząc 15:11. Po zmianie stron, Azoty jeszcze powiększyły przewagę i ostatecznie pokonali naszych sąsiadów różnicą ośmiu bramek.

W dniach 14-15 sierpnia, Azoty będą gospodarzem towarzyskiego turnieju, w którym zmierzą się z KPR-em Borodino Legionowo, PE Gwardią Opole i Stalą Mielec.