Remis w derbach Lublina. Motor - Lublinianka 1:1 na Arenie Lublin (ZDJĘCIA)

KAMB
Motor - Lublinianka 1:1 na Arenie Lublin
Motor - Lublinianka 1:1 na Arenie Lublin Jakub Hereta
Motor Lublin zremisował z Lublinianką w 36. derbach Lublina. Historyczną, pierwszą ligową bramkę na Arenie Lublin zdobył Erwin Sobiech w 45 min meczu. W 84 min wyrównał Piotr Piekarski. Spotkanie obejrzało 6500 tysiąca kibiców.

Lubelskie derby rozgrywane po 13 latach przerwy zgodnie z przewidywaniami ściągnęły na Arenę Lublin tłumy kibiców. W pierwszej połowie przez dłuższy czas przeważali piłkarze gospodarzy, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji bramkowej. Lublinianka schowana za podwójną gardą tylko czekała na okazję do kontry. W 45 min taka się nadarzyła. Erwin Sobiech uderzył z 20 m, a piłką po odbiciu się od słupka ugrzęzła w siatce Motoru. W pierwszej odsłonie gracze Mariusza Sawy nie mieli okazji odpowiedzieć, bo sędzia zakończył tą część meczu.

Po zmianie stron kibice oglądali dużo lepsze widowisko. Motor niesiony dopingiem swoich kibiców co chwilę przedostawał się pod bramkę Lublinianki, ale dobrze między słupkami sprawował się Marcin Zapał. Oblężenie jego bramki trwało do 84 min. Wówczas Piotr Piekarski ładnym strzałem lewą nogą doprowadził do remisu.

W końcówce Lublinianka skupiła się na grze z kontry i mogła jeszcze raz umieścić piłkę w siatce. W dogodnej sytuacji znalazł się Oleg Rovbell, ale po jego strzale futbolówką minęła słupek. Chwilę później po kontrze Przemysław Gąsior wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył mocno niecelnie.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Materiał oryginalny: Remis w derbach Lublina. Motor - Lublinianka 1:1 na Arenie Lublin (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski