Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont Łęczyńskiej nas wykańcza - skarżą się przedsiębiorcy

Artur Jurkowski
Piotr Niedźwiadek, właściciel jednego ze sklepów przy ul. Łęczyńskiej: - Oznakowanie towarzyszące remontowi jest fatalne
Piotr Niedźwiadek, właściciel jednego ze sklepów przy ul. Łęczyńskiej: - Oznakowanie towarzyszące remontowi jest fatalne Jacek Babicz
- Mieliśmy 40-50 klientów dziennie. We wtorek przyszedł tylko jeden - z reklamacją. Dostajemy za to dużo telefonów, że nie można do nas dojechać, bo ul. Łęczyńska jest zamknięta dla ruchu - nie kryje rozżalenia Piotr Niedźwiadek, właściciel sklepu z meblami biurowymi Duo Meble przy ul. Łęczyńskiej. Od połowy lipca ulica jest remontowana. Obecnie zamknięty jest odcinek m.in. od ul. Przyjaźni do Mieszczańskiej.

Przedsiębiorcy i mieszkańcy narzekają na tymczasowe, towarzyszące remontowi, oznakowanie ulic. - Jest mylące. Ktoś, kto nie jeździ codziennie przez Łęczyńską, nie zorientuje się, jak się po niej poruszać - przyznaje pan Kamil, mieszkaniec os. Przyjaźni.

- Oznakowanie to jeden wielki chaos - sekunduje Niedźwiadek.

Przy rozpoczęciu remontu ratusz zapowiedział, że zakaz ruchu po ul. Łęczyńskiej nie będzie dotyczył mieszkańców oraz klientów okolicznych sklepów. - Tylko że z wprowadzeniem tego w życie poszło już fatalnie. Wystarczy spojrzeć na wjazd w ul. Łęczyńską od strony wiaduktu na ul. Hutniczej. Na wysokości ul. Przyjaźni jest znak nakazujący skręt w prawo. A tabliczki z informacją, że nie dotyczy mieszkańców - nie ma. Znalazła się kilkadziesiąt metrów dalej pod znakiem zakazu ruchu. Tylko, żeby przeczytać treść napisu, trzeba wcześniej zignorować nakaz skrętu w prawo. A kto się na to zdecyduje? Kto chce zapłacić mandat? - opisuje Piotr Niedźwiadek.

- Do tego fragmentu Łęczyńskiej jest też możliwość dojazdu z innej strony. Ulica nie jest odcięta od świata. Przypomnę, że początkowo cała ulica była planowana do zamknięcia, utrzymanie ruchu lokalnego nastąpiło na wniosek właśnie mieszkańców - mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Remont ul. Łęczyńskiej obejmuje odcinek o długości ok. 1200 metrów od Drogi Męczenników Majdanka do wiaduktu nad al. Witosa i ma potrwać do końca listopada. - Nie jesteśmy przeciwni remontowi. Ale dlaczego prace są tak źle zorganizowane. Nie myśli się o nas, a przecież płacimy podatki, dajemy pracę. I co mamy teraz robić przez cztery miesiące? Zamknąć firmę? - pyta Niedźwiadek.

Tymczasowy autobus

Od 1 sierpnia pasażerowie z ul. Łęczyńskiej będą korzystać z tymczasowej linii 709. Autobusy będą kursować na trasie: Mełgiewska WSEI, Gospodarcza, Hutnicza, Łęczyńska (do przystanku Przyjaźni 01). W dzień powszedni, w godzinach szczytu mają jeździć co 20 minut, natomiast poza szczytem oraz w sobotę i w niedzielę - co pół godziny.

Tymczasowe połączenie będzie funkcjonowało do czasu zakończenia remontu i przywrócenia ruchu na ul. Łęczyńskiej.
Pasażerowie, którzy mają bilety okresowe na linie nr: 9, 34, 45, 47 oraz 155, będą mogli z nich korzystać jadąc linią nr 709.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski