Krzysztof Kowalski
Grzegorz Olkowski
Sukces podopiecznych Marcina Włodarskiego na turnieju w Portugalii. Reprezentacja Polski do lat 17 zdobyła przepustkę na mistrzostwa Europy! W decydującym meczu eliminacji rozbiła Słowację 5:0. Biało-Czerwoni na turniej finałowy awansowali z drugiego miejsca w grupie.

Reprezentacja Polski U-17 awansowała na mistrzostwa Europy

Polska na turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy rywalizowała w grupie z Portugalią, Czechami oraz Słowacją. Podopieczni Marcina Włodarskiego rozpoczęli od wygranej z Czechami 1:0. Natomiast w kolejnym spotkaniu ulegli Portugalii 0:1.

Decydujący pojedynek rozegrali we wtorek z najsłabszymi w grupie Słowakami. Polacy strzelecki festiwal zaczęli w 42. minucie. Słowackiego golkipera pokonał Mike Huras. Przed przerwą nasz zespół wbił rywalom jeszcze dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Oskar Tomczyk z Lecha Poznań, a następnie Filip Rejczyk z Legii Warszawa. W drugiej połowie Polacy kontynuowali kanonadę. W 77. minucie bramkę na 4:0 zdobył Daniel Mikołajewski. Zaś wynik spotkania ustalił Krzysztof Kolanko.

Turniej finałowy Euro U-17 odbędzie się na Węgrzech w dniach 17 maja - 2 czerwca. Losowanie grup zaplanowano na 3 kwietnia.

- Bardzo dobry dzień dla naszych reprezentacji młodzieżowych. Najpierw awans na ME kadry U-19, a teraz taki sam sukces osiągnął zespół do lat 17, prowadzony przez trenera Marcina Włodarskiego. Gratuluję wyjścia z grupy oraz efektownej wygranej 5:0 ze Słowacją! - napisał na Twitterze Cezary Kulesza.

Polska - Słowacja 5:0

Bramki: Mike Huras 42, Oskar Tomczyk 45, Filip Rejczyk 45, Daniel Mikołajewski 77, Krzysztof Kolanko 90

Żółte kartki: Sznaucner - Fasko, Żiga.

Polska: Miłosz Piekutowski - Nico Adamczyk, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski - Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner (55 Igor Brzyski), Filip Rejczyk (66 Szymon Kądziołka), Karol Borys (55 Mateusz Skoczylas), Filip Wolski (72 Krzysztof Kurowski) - Oskar Tomczyk, Mike Huras (72 Daniel Mikołajewski).

Słowacja: Alex Hudok - Alex Dovicak, Adam Balaż, Pavol Kutka, Nicolas Sagan (82 Matej Bukovcan) - Bastian Patzak (46 Jakub Ragan), 8. Simon Fasko, Tomas Jurista (61 Robert Petruska), Samuel Sarudi (74 Rastislav Korba), Samuel Dikos (46 Nino Żiga) - Boris Rusnak.