Reprezentacja Polski U20 przegrała w Łęcznej z Niemcami 0:1 (ZDJĘCIA)

KAMBZaktualizowano
Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z rówieśnikami z Niemiec 0:1 w meczu zaliczanym do Turnieju Czterech Narodów. Spotkanie w Łęcznej oglądał komplet kibiców i to właśnie fani reprezentacji z naszego regionu byli największym wygranymi tego wydarzenia.

Mecz w Łęcznej obejrzało 7500 kibiców i nie mogli narzekać, bo choć na boisku zaprezentowały się drużyny narodowe do lat 20, to atmosfera była podobna do tej z meczów pierwszej kadry.

Na początek wszyscy kibice zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego przy podkładzie górniczej orkiestry. Następnie cały stadion wykonał z czerwonych i białych kartonów wielką flagę Polski, a sędzia dał znak do rozpoczęcia spotkania.Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a oba zespoły głównie zajęły się zabezpieczaniem dostępu do własnej bramki. Dopiero w końcówce kibice podnieśli się z siedzeń. Na bramkę Niemców uderzył Patryk Mikita, ale bramkarz skutecznie wybił piłkę na róg. W ostatniej minucie idealną okazję zmarnował Jakub Bąk, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Gol padł na początku drugiej połowy. W 55 min dobrym uderzeniem popisał się Maximilian Thiel.

Polska U20 - Niemcy U20 0:1
Bramka:
Thiel 55
Polska: Sobieszczyk – Fryc, Nalepa, Długołęcki, Hiszpański – Bąk (73 Kun), Rzuchowski (46 Drewniak), Nowak, Rybicki (86 Dytko) – Mikita, Kobylański (60 Zwoliński). Trener: Jacek Zieliński.
Niemcy: Dähne (46 Müller) – Schmitz, Sama (62 Cacutalua), Heintz, Günter (63 Leibold) – Kerk (46 Thiel), Schnellhardt (46 Haberer), Zenga, Gerhardt, Rankovic (46 Pledl) – Füllkrug (89 Kohr). Trener: Frank Wormuth.
Sędziował: Sebastian Pache (Szwajcaria); Widzów: 7500; Żółte kartki: Rankovic, Kerk