Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Retrospektywny Maleńczuk w Filharmonii Lubelskiej

Michał Dybaczewski
07.06.2019 warszawa dni ursynowan/z maciej malenczukfot.krystian dobuszynski/polska press
07.06.2019 warszawa dni ursynowan/z maciej malenczukfot.krystian dobuszynski/polska press Dobuszynski
Spośród licznych wydarzeń przewidzianych na 11 listopada jedno zdecydowanie wymyka się spod niepodległościowej, biało-czerwonej konwencji. Chodzi o koncert Maćka Maleńczuka w Filharmonii Lubelskiej.

MALEŃCZUK + Rhythm Section to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty, uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych, jak i późniejszych dokonań Maleńczuka, które zyskały olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski, bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu - po prostu Maleńczuk w czystej postaci. Ten, o którym się mówi „nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny”.

Nie zabraknie więc pieśni: „Ostatnia Nocka”, „Tango Libido”, „Sługi za szlugi”, „Synu” czy „Dawna Dziewczyno”.

Słynny już MALEŃCZUK „KONCERT SOLO” z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza, urozmaicona wersja show, podczas której muzycy dzielą się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym wolność słowa.

Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych polskich artystów. To nie tylko pieśniarz obdarzony świetnym głosem, ale także autor intrygujących tekstów i instrumentalista grający na gitarze, a czasem na saksofonie.

Maleńczuk zadebiutował na scenie muzycznej w drugiej połowie lat 80. W 1986 roku pojawił się w składzie Püdelsów, wziął też udział w nagraniu płyty „Bella Pupa”, firmowanej przez Korę i Püdelsów, na której zaśpiewał dwie piosenki. Z Püdelsami z przerwami występował z do 2005 roku.

W 1993 roku Maleńczuk stworzył Homo Twist, z którym grał do roku 2009. Ważną częścią kariery artysty jest twórczość solowa zainaugurowana oficjalnie w 1998 roku płytą studyjną „Pan Maleńczuk”. Kolejnym projektem Maleńczuka był Psychodancing (2006 r.), spod skrzydeł którego wyszły trzy płyty: dwie studyjne i jedna koncertowa.

Maleńczuk chętnie sięga po twórczość innych artystów: Wojciecha Młynarskiego („Maleńczuk gra Młynarskiego”), Johnny’ego Casha („Pscychocountry”), Włodzimierza Wysockiego („Wysocki Maleńczuka”).

Nagrywa też płyty w duetach z innymi muzykami: Wojciechem Waglewskim („Koledzy”), Pawłem Kukizem („Starsi panowie”), czy Justyną Steczkowską („Mezalianse”).

Maleńczuk+Rhytm Section
Filharmonia Lubelska
poniedziałek
godz. 19; bilety 99-119 zł

Falkon 2019: Lublin już 20. raz stał się stolicą fantastyki....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski