Rewanż w Chorwacji był formalnością. Awans Azotów Puławy w kwalifikacjach Ligi Europejskiej

Azoty Puławy
Rewanż z MRK Sesvete okazał się dla piłkarzy ręcznych Azotów Puławy czystą formalnością. Polski zespół wygrał w Chorwacji 37:25 (u siebie 29:21) i awansował do 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Zespół z Puław rozpoczął rewanżowe spotkanie z zaliczką 8 bramek wywalczoną przed tygodniem we własnej hali. Oczywistym jednak było, że Azoty nie skupią się na obronie tej przewagi, tylko w Chorwacji zagrają o drugie zwycięstwo z młodą drużyną, debiutującą na arenie europejskiej, MRK Sesvete.

Siła ekipy trenera Roberta Lisa jeszcze wzrosła, ponieważ do składu wrócił lider zespołu, Michał Jurecki. Doświadczony rozgrywający zdobył bramkę na 2:1. Po chwili wyrównał Danijel Vusic, a następnie cztery trafienia z rzędu zanotowali puławianie i uzyskanego prowadzenia już nawet na moment nie oddali.

Od początku spotkania dobrze dysponowany rzutowo był Andrii Akimenko. Ukraiński skrzydłowy Azotów w pierwszym kwadransie zdobył cztery bramki. W połowie pierwszej części goście prowadzili różnicą sześciu bramek (12:6). Obrona Chorwatów nie sprawiała im większych problemów, puławianie wykorzystywali też potknięcia rywala do wyprowadzenia szybkich ataków. W konsekwencji po 30 minutach szczypiorniści z Puław prowadzili 20:11.

Zaraz po przerwie przewaga wzrosła do 11 trafień, a w 37. minucie, po golu Wojciecha Gumińskiego, Azoty prowadziły 24:12. Na kwadrans przed końcem meczu Chorwatom udało się zmniejszyć straty do dziewięciu bramek (19:28), ale odpowiedź puławian była natychmiastowa. W ostatnich minutach spotkania podopieczni Roberta Lisa mieli już nawet 13 bramek przewagi.

W Chorwacji najlepszym strzelcem był Andrii Akimenko (8 bramek), ale w ataku świetnie radził sobie również pozyskany latem Boris Zivkovic. Austriak zdobył pięć goli na pięć rzutów.

Piłkarze ręczni Azotów awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Jeżeli wyeliminują kolejnego rywala, wówczas awansują do fazy grupowej tych rozgrywek. Natomiast wcześniej, w środę 8 września, puławianie zainaugurują nowy sezon w PGNiG Superlidze. W tym dniu zmierzą się we własnej hali z Grupą Azoty Unią Tarnów.

MRK Sesvete – Azoty Puławy 25:37 (11:20)

MRK: Puric, Peric – Vusic 5, Krndelj 4, Kresic 3, Rauzan 2, Neralic 2, Suker 2, Hrsak 2, Finek 2, Zaja 1, Dumencic 1, Gavric 1, Topic, Papic. Kary: 8 min. Trener: Silvio Ivandija

Azoty: Zembrzycki 1, Bogdanov, Borucki – Akimenko 8, Zivkovic 5, Przybylski 4, Rogulski 4, Dawydzik 3, Łangowski 3, Podsiadło 3, Gumiński 2, Fedeńczak 2, Jurecki 1, Jarosiewicz 1, Bachko, Kowalczyk. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis

Sędziowali: Aleksandar Jovic i Nedim Arnautovic (Bośnia i Hercegowina)

Azoty Puławy wygrały z MRK Sesvete w Lidze Europejskiej. Dob...