Rio 2016. Polskie kajakarki, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, z brązowym medalem!

AG
Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal Igrzysk Olimpijskich,
Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, Andrzej Szkocki/Polska Press
Polskie kajakarki, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, zdobyły brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w finale zawodów K2 na 500 metrów.

Złoty medal trafił do Węgierek, Gabrielli Szabo i Danuty Kozak. Srebro zdobyły Niemki (Franziska Weber, Tina Dietze), a na trzecim stopniu podium uplasowały się właśnie Polki, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk.

Nasze zawodniczki finiszowały z czasem 1:45,20. Węgierki na mecie były o niespełna dwie sekundy szybciej i uzyskały czas 1:43,68.