Robert Gontarczyk wygrał nad Zalewem Zemborzyckim pierwszy tegoroczny bieg zaliczany do cyklu City Trail

szupti
materiały nadesłane
Za nami pierwszy tegoroczny bieg zaliczany do cyklu City Trail Lublin. Najlepszy w sobotniej imprezie okazał się Robert Gontarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego, pokonując 5-kilometrową trasę w czasie 16.41.

Tym razem aura była zdecydowanie mniej wymagająca niż w grudniu, kiedy ścieżki pokrywała gruba warstwa świeżego śniegu. Bieg ukończyło 210 uczestników, w tym 52. kobiety.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej open zajął lublinianin Michał Orzeł, przybiegając minutę później za triumfatorem. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Artur Jendrych ze Świdnika, który uzyskał rezultat 17.43.

Z kolei zwyciężczynią wśród pań została Dominika Łukasiewicz, także z Ostrowca Świętokrzyskiego, pokonując linię mety w czasie 20.12. Osrowianka wyprzedziła Magdalenę Sekułę z Franciszkowa (20.53), a trzecia lokata przypadła lubliniance Natalii Zych (21.17).

- Dzisiejszy bieg odbył się w o wiele lepszych warunkach niż poprzedni, pomimo błota i kilku powalonych drzew, które mieliśmy tym razem na trasie - mówi Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni sobotniego biegu i klasyfikacji generalnej.

- Dla mnie nie były to łatwe zawody, bo jestem dopiero co po przeziębieniu i niestety trochę osłabiona, ale z wyniku, jak i z miejsca jestem zadowolona. Dzięki dzisiejszemu biegowi plasuję się na pierwszym miejscu w końcowej klasyfikacji, choć muszę przyznać, że nie jest to aż tak satysfakcjonujące. Zabrakło mi rywalizacji z Natalią Zych i innymi dziewczynami. Tegoroczne wyniki trudno porównać do tych z poprzednich lat, bo pogoda była bardzo kapryśna - dodaje.

Biegi City Trail odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany - poza Lublinem - w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

W trwającej edycji jak dotąd pewne zwycięstwa w końcowej klasyfikacji były Agnieszka Gortel-Maciuk w Katowicach i Dominika Wiecha w Łodzi. W sobotę dołączyła do nich Dominika Łukasiewicz.