reklama

Rocznica wybuchu powstania warszawskiego. 75 lat temu dla Warszawy wybiła godzina W

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Zaktualizowano 
- To było piekło - mówi o Powstaniu Warszawskim jego uczestnik. Jerzy Filipowicz ma dziś 92 lata i mieszka w Nałęczowie.

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17 Warszawa zaczęła krwawą walkę o wolność.

Dlatego właśnie w czwartek zawyły syreny, a mieszkańcy Lublina na chwilę się zatrzymali. W taki sposób uczcili pamięć powstańców warszawskich.

Czytaj także

Ryszard Kister, prezes lubelskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK przypomniał, że to też rocznica akcji „Burza” na Lubelszczyźnie.

- Tysiące młodych Polaków połączyły siły w walce przeciwko okupantowi - przypomniał.

Czytaj także

W czwartek też wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek odwiedził mieszkającego w Nałęczowie 92-letniego Jerzego Filipowicza, ps. Filip. Walczył on w powstaniu w II Obwodzie „Żywiciel” (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu AK w zgrupowaniu „Żaglowiec”.

O powstaniu Filipowicz mówił krótko: - To było piekło.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Godzina "W" 2019 [ZDJĘCIA] [WIDEO] Warszawa oddała hołd boha...

FLESZ: Zmiany przepisów: pierwszeństwo pieszych przed przejściem

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-01T20:20:55 02:00, sas:

Żadny z celów powstanie nie został osiągnięty,zginęło i zastało zamordowanych prawie 200tyś.cywilów ,16-17 tyś powstańców w tym dzieci poległo za nic....za fanaberie dowódców AK, europejska stolica została zrównana z ziemią ....daremna danina krwi i cierpienia.

2019-08-01T21:03:59 02:00, Gość:

I nikt nie został ukarany,megalomani onanizują się czyimś daremnym bohaterstwem

2019-08-01T22:09:08 02:00, Gość:

onanizowć to mozesz zboczeńcu się z Misilo, albo z towarzyszem Jackiem Żakowskim

a niemieccy zbrodniarze wymordowali 6 milionów Polaków przed Powstaniem Warszawskim

a ilu ludzi Watykan?

~~Lubelak

Najlepsi żołnierze jakich nosiła ta ziemia.

Szkoda że zostali tak bezsensownie wytraceni !

G
Gość

Kwiat polskiej młodzieży oddał swoje życie za ten kraj, a czy o taką przyszłość walczyli ? Dzisiaj w Polsce nie ma nic polskiego tylko nędza i wszelkiego rodzaju łapownictwo wykorzystywanie swoich stanowisk, gdyby wiedzieli o takiej Polsce w przyszłości to by emigrowali jak najdalej od tego kraju, szkoda ich młodego życia.

G
Gość
2019-08-01T22:59:04 02:00, kubeba:

A Żuk zapewne pojedzie 1 września do Dulkiewicz na radosne potańcówki .

Daj spokój temu Żukowi, czep się czego innego, artykuł jest o powstaniu, nie potrafisz słowa pisanego zrozumieć ? To jesteś nie złym matołem !!!

k
kubeba

A Żuk zapewne pojedzie 1 września do Dulkiewicz na radosne potańcówki .

G
Gość
2019-08-01T19:37:05 02:00, gosc:

no właśnie, moje pokolenie walczyło o ten kraj a ja za to na stare lata jeszcze przed odejściem na nędzną emeryturę po tylu latach pracy muszę jeszcze pracować na cudze dzieci tj. na 500 plus.LITOŚCI

2019-08-01T20:15:58 02:00, Gość:

miało być moje poprzednie pokolenie tj. śp. rodzice, wujowie itp. rodzina, sąsiedzi walczyli o ten kraj a my za to jeszcze przed śmiercią na stare lata pracujemy na cudze dzieci tj. na 500 plus

a jako kto walczyli ? jako UBecy czy eSBecy ?

Bo oni na czele z Mazgułą wrzeszczą o swoich zasługach

G
Gość
2019-08-01T20:20:55 02:00, sas:

Żadny z celów powstanie nie został osiągnięty,zginęło i zastało zamordowanych prawie 200tyś.cywilów ,16-17 tyś powstańców w tym dzieci poległo za nic....za fanaberie dowódców AK, europejska stolica została zrównana z ziemią ....daremna danina krwi i cierpienia.

2019-08-01T21:03:59 02:00, Gość:

I nikt nie został ukarany,megalomani onanizują się czyimś daremnym bohaterstwem

onanizowć to mozesz zboczeńcu się z Misilo, albo z towarzyszem Jackiem Żakowskim

a niemieccy zbrodniarze wymordowali 6 milionów Polaków przed Powstaniem Warszawskim

G
Gość

https://www.facebook.com/pg/emeryturabezpodatku/reviews/?referrer=page_recommendations_see_all

s
sas
2019-08-01T20:49:57 02:00, anka:

Cześć i chwała polskim Bohaterom.

...bardziej męczenników ....

G
Gość
2019-08-01T20:20:55 02:00, sas:

Żadny z celów powstanie nie został osiągnięty,zginęło i zastało zamordowanych prawie 200tyś.cywilów ,16-17 tyś powstańców w tym dzieci poległo za nic....za fanaberie dowódców AK, europejska stolica została zrównana z ziemią ....daremna danina krwi i cierpienia.

I nikt nie został ukarany,megalomani onanizują się czyimś daremnym bohaterstwem

a
anka

Cześć i chwała polskim Bohaterom.

s
sas

Żadny z celów powstanie nie został osiągnięty,zginęło i zastało zamordowanych prawie 200tyś.cywilów ,16-17 tyś powstańców w tym dzieci poległo za nic....za fanaberie dowódców AK, europejska stolica została zrównana z ziemią ....daremna danina krwi i cierpienia.

G
Gość
2019-08-01T19:37:05 02:00, gosc:

no właśnie, moje pokolenie walczyło o ten kraj a ja za to na stare lata jeszcze przed odejściem na nędzną emeryturę po tylu latach pracy muszę jeszcze pracować na cudze dzieci tj. na 500 plus.LITOŚCI

miało być moje poprzednie pokolenie tj. śp. rodzice, wujowie itp. rodzina, sąsiedzi walczyli o ten kraj a my za to jeszcze przed śmiercią na stare lata pracujemy na cudze dzieci tj. na 500 plus

g
gosc

no właśnie, moje pokolenie walczyło o ten kraj a ja za to na stare lata jeszcze przed odejściem na nędzną emeryturę po tylu latach pracy muszę jeszcze pracować na cudze dzieci tj. na 500 plus.LITOŚCI

Dodaj ogłoszenie