Rudzińska i Prokopiuk zaczynają w piątek zmagania na MŚ seniorów w Paryżu

Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin) od kilku lat należy do czołówki światowej
Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin) od kilku lat należy do czołówki światowej Grzegorz Gajaszek
Dwie zawodniczki Skarpy Pol-Inowex Lublin Aleksandra Rudzińska i Monika Prokopiuk zostały powołane do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata seniorów we wspinaczce sportowej (konkurencja na czas). Impreza w dniach 12-16 września, rozgrywana jest w stolicy Francji Paryżu.

Lublinianki, podopieczne trenera Grzegorza Gajaszka po raz kolejny otrzymały nominacje na prestiżowe zawody rangi mistrzowskiej. W piątek, 14 września Rudzińska i Prokopiuk wystartują w eliminacjach (godz. 13), natomiast finały w tej konkurencji odbędą się w sobotę o godz. 22.30.

Aleksandra Rudzińska zajęła w tym roku m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata we francuskim Chamonix, ustanawiając rekord Polski (9,00 s.). Wynik ten poprawiła, podczas niedawnych mistrzostw świata juniorów w Singapurze, gdzie zajęła miejsce tuż za podium (8,97). Ola była ponadto piąta w PŚ w chińskim Chongqing. Dodajmy, że to tylko te najważniejsze z jej tegorocznych sukcesów.

Monika Prokopiuk w ostatnim czasie zasygnalizowała natomiast zwyżkę formy, zajmując piątą lokatę w zawodach PŚ we włoskim Arco (1 września). Lublinianka poprawiła przy okazji swoją życiówkę, uzyskując rezultat 9,85.