Rugbiści Edach Budowlanych Lublin przegrali u siebie z Ogniwem Sopot (ZDJĘCIA)

Rugbiści Edach Budowlanych Lublin pomimo prowadzenia do przerwy 12:10, przegrali ostatecznie przed własną publicznością z ekipą Ogniwa Sopot 15:20. Mecz z aktualnym liderem i mistrzem Polski rozgrywany był w ramach przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Ekstraligi.

Co prawda sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, wychodząc na prowadzenie po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Wojciecha Piotrowicza, to później lubelscy kibice przecierali oczy ze zdumienia. Gospodarze odpowiedzieli bowiem trzykrotnie w podobny sposób, a karne na punkty zamieniał Nkululeko Ndlovu. To spowodowało, że tablica wyników pokazywała aż do końcowych minut pierwszej połowy wynik 9:3 na korzyść miejscowych.

Sopocianie zdołali odzyskać prowadzenie (10:9), ale tuż przed zejściem na przerwę czwarty karny wykorzystał Ndlovu i team trenera Andrzeja Kozaka wygrał ostatecznie premierową odsłonę 12:10.

Po zmianie stron ekipa Edach Budowlanych po kolejnym skutecznym rzucie karnym podwyższyła prowadzenie (15:10), długo nie oddawała go i zaczęło pachnieć niespodzianką. W ostatnich minutach spotkania Ogniwu udało się zdobyć przyłożenie, Piotrowicz zdobył kolejne dwa oczka z podwyższenia i goście wygrywali już 17:15. Ten sam zawodnik ustalił rezultat spotkania po rzucie karnym i mecz skończył się triumfem sopockiej drużyny 20:15

Podopieczni trenera Andrzeja Kozaka po sobotniej porażce z sopocianami spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Lublinianom do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz w fazie zasadniczej, a ich rywalem będzie e na wyjeździe Master Pharm Łódź. Potyczka została zaplanowana w sobotę, 11 czerwca.

Edach Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 15:20 (12:10)

Punkty: Ndlovu 15 (5K) - Wojciech Piotrowicz 10 (2K, 2pd), Kavtaradze 5 (P), Grabowski 5 (P)

Edach Budowlani: Potgieter, Sałatka (5 Więckowski, 58 Brożek, 68 Dec, 75 Zduńczuk), Kelberashvili, Król, Jasiński (76 Niedziółka), Musur, Tomaszewski, Maarman, Kazembe, Ndlovu, Szczepański, Węzka, Pretorius, Kasprzak (65 Bobruk), M. Grabowski

Ogniwo: Kavtaradze (80 Rau), Burek (67 Karol), Fidler, Tsivtsivadze (53 Mokretsov), Mroziński (71 Anuszkiewicz), Wilczuk (80 Węgierski), Powała-Niedźwiecki, W. Grabowski (80 Misiak), Plichta, Piotrowicz, Czasowski, Olszewski, Burrows, Drewczyński (80 Wołowczyk), Zhuk

Żółte kartki: Węzka, Potgieter (obaj Edach Budowlani)

Sędziowali: Jastrzębski, Jaczek, Siwiec