Rugby: Budowlani Lublin rozgromieni przez Arkę Gdynia

PUKUSZaktualizowano
Nie takich wieści oczekiwali kibice rugbistów Budowlanych Lublin z sobotniego meczu swoich pupili z Arką w Gdyni. Podopieczni Andrzeja Kozaka w kolejnym spotkaniu ekstraligi przegrali na wyjeździe z wicemistrzem Polski aż 5:99. Jedyne punkty dla piętnastki z Krasińskiego zdobył Kamil Wielaszek.

Goście jechali nad morze z zamiarem powalczenia z utytułowanym rywalem. I przez kilka minut faktycznie mecz był wyrównany i nic nie zapowiadało, że skończy się pogromem. – Jeden błąd sprawił, że wszystko się u nas posypało. Nie byliśmy się w stanie otrząsnąć – wyjawia Kozak. Miejscowi już do przerwy prowadzili aż 54:0.

Po zmianie stron Arka nie zwalniała tempa i nic nie pomogły gościom punkty zdobyte przez Kamila Wielaszka. Miejscowym zabrakło tylko oczka, żeby zakończyć mecz mając na swoim koncie sto punktów.

Jedyną pociechą jest fakt, że nikt w szeregach gości nie odniósł poważnej kontuzji. To bardzo ważne, ponieważ za dwa tygodnie Budowlanych czeka arcyważna potyczka w Lublinie ze swoimi imiennikami z Łodzi.