Rumunia - Polska. Jaki wynik? Kto strzelił bramki? Akcja Grosickiego, petarda i Lewandowski

RED, x-news.pl
Mecz Rumunia - Polska w Bukareszcie
Mecz Rumunia - Polska w Bukareszcie Bartek Syta
[Rumunia - Polska. Jaki wynik? Kto strzelił bramki?] Polska reprezentacja zmierzyła się w piątek (11 listopada) z drużyną Rumunii w eliminacjach do mistrzostw świata w piłce nożnej. Mecz był emocjonujący i... niebezpieczny. W drugiej połowie został przerwany po tym, jak Robert Lewandowski został ogłuszony petardą hukową.

Polscy reprezentanci od początku kontrolowali to, co dzieje się na stadionie w Bukareszcie. Na bramkę trzeba było poczekać do 11. minuty spotkania.

Rumunia - Polska. Widowiskowa bramka Grosickiego
Po fantastycznym rajdzie między czterema obrońcami Kamil Grosicki oddał mocny strzał na bramkę. Anton Tatarusanu był bezradny. Polska reprezentacja od 11. minuty prowadziła w meczu z Rumunią.

Rumunia - Polska. Petarda obok Lewandowskiego
Nasi rywale rozpoczęli drugą połowę spotkania z ogromną werwą. Próbowali szczęścia akcjami z kontry, decydowali się też na strzały z dystansu. W 57. minucie mecz został przerwany. Obok kapitana polskiej reprezentacji spadła petarda hukowa. Robert Lewandowski upadł na murawę i przez kilka minut nie podnosił się z niej. Konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej. Skończyło się na chwilowym ogłuszeniu polskiego reprezentanta. Sytuacja wyglądała jednak bardzo poważnie.

Po kilkuminutowej przerwie kapitan polskiej reprezentacji wrócił do gry. Petardy słychać było jednak także w kolejnych minutach spotkania.

Awantura na trybunach. Lewandowski ogłuszony petardą hukową (WIDEO)

Rumunia - Polska. Gol Lewandowskiego
Potężne uderzenie lewą nogą kapitana polskiej reprezentacji w 83. minucie spotkania dało polskiej reprezentacji dwubramkowe prowadzenie.

Rumunia - Polska. Karny Lewego
Jedna bramka Roberta Lewandowskiego to nie wszystko. W 90. minucie spotkania po faulu na kapitanie polskiej reprezentacji sędzia odgwizdał rzut karny. Lewy podszedł do piłki skoncentrowany i pewnie uderzył w lewy róg, podwyższając wynik meczu na 3:0. Była to siódma bramka kapitana biało-czerwonych w eliminacjach do mistrzostw świata w piłce nożnej. Po 96 minutach gry sędzia zakończył spotkanie.