Runda wiosenna trzeciej ligi coraz bliżej. Trzecioligowcy z regionu rozgrywali kolejne mecze kontrolne

Marcin Puka
Marcin Puka
W Świdniku doszło do towarzyskiej konfrontacji dwóch najlepszych trzecioligowców z naszego regionu z grupy IV. Zajmującą siódmą lokatę w tabeli Avia przegrała z plasującą na czwartym miejscu Chełmianką 2:3.

Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tegorocznych sparingach, natomiast zespół z Chełma zrehabilitował się za środową przegraną z drugoligowym Motorem Lublin 2:6.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście za sprawą Adriana Dziubińskiego, ale dosyć szybko wyrównał Dominik Kunca. To kolejny gol Słowaka, wypożyczonego z Motoru w zimowym okresie przygotowawczym. Jeszcze przed przerwą gospodarzy na prowadzenie celnym strzałem z rzutu karnego wyprowadził Wojciech Białek.

Po zmianie stron Łukasz Mierzejewski, trener Avii desygnował do gry zupełnie inną jedenastkę (z jednym zawodnikiem testowanym) niż w pierwszej połowie. W niej przeważali biało-zieloni. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Dziubiński, a w 55. minucie końcowy wynik spotkania ustalił Dawid Skoczylas.

Praktycznie przesądzone jest, że nowym zawodnikiem Avii będzie Paweł Perdun. 18-letni pomocnik zostanie wypożyczony do żółto-niebieskich z Górnika Łęczna. Niewykluczone, że jednak do Świdnika, ktoś jeszcze traci, ale to musi być wzmocnienie, a nie uzupełnienie składu.

Natomiast do Chełmianki z Motoru zostanie wypożyczony 19-letni obrońca Bartosz Janiszek. Nowym graczem w zespole z Chełma będzie też 17-letni defensor Kamil Duda z Górnika II Łęczna. Trwają rozmowy z działaczami Powiślaka Końskowola odnośnie transferu 21-letniego Jakuba Prylińskiego, mogącego występować w pomocy lub w ataku.

Avia Świdnik – Chełmianka 2:3 (2:1)
Bramki: Kunca 42, Białek 45 z rzutu karnego – Dziubiński 39, 50 z rzutu karnego, Skoczylas 55
Avia (I połowa): Sobieszczyk, Maluga, Kursa, Mykytyn, Góralski, Uliczny, Dobrzyński, Kunca, Zając, Strug, Białek; II połowa: Pęksa – Drozd, Górka, Świech, Kocyła, Misiurek, Perdun, Popiołek, zawodnik testowany, Poleszak, Kompanicki. Trener: Łukasz Mierzejewski
Chełmianka: Długosz – Budzyński, Duda, Mazurek, Janiszek, Brzozowski, Bednara, Piekarski, Skoczylas, Bonin, Dziubiński oraz Ciołek, Giletycz, Kahsay, Wiatrak, Wołos. Trener: Tomasz Złomańczuk

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej zmierzyli się ze sobą dwaj trzecioligowcy z dolnych rejonów tabeli. Tomasovia uległa Wólczance Wólce Pełkińskiej 0:1, którą prowadzi były trener m.in. Motoru, Ryszard Kuźma.

Czterech zawodników testowanych wystąpiło w barwach trzecioligowych Orląt Radzyń Podlaski w przegranym, wyjazdowym starciu (grano cztery tercje po 30. min.) z czwartoligowcem z grupy mazowieckiej II, Victorią Sulejówek 2:4.

Angaż udało się wywalczyć Dominikowi Rycajowi, który po kilku latach wraca do Radzynia Podlaskiego. Co ciekawe, w Orlętach gra jego brat, Karol. Trwają rozmowy z kilkoma piłkarzami, a część z nich powinna zagrać w środowym sprawdzianie z Podlasiem Biała Podlaska.

Victoria Sulejówek – Orlęta Radzyń Podlaski 4:2 (1:0, 1:1, 2:2)
Bramki: Dębski 29, Świątek 76, Szeliga 110, Piekut 118 – Kuźma 32, Mnatsakanyan 80
Orlęta (I kwarta): Ciołek – Szymala, Myszka, Chyła, zawodnik testowany I, Korolczuk, Kamiński, Koszel, Skrzyński, Rycaj, Kuźma; II kwarta: Ciołek – Szymala, Myszka, Chyła, zawodnik testowany II, Korolczuk, Kamiński, Rycaj, Skrzyński, Kaczyński, Kuźma; III kwarta: Ciołek – Chaliadka, Migal, Mnatsakanyan, zawodnik testowany I, Ćwik, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Koszel, Bryja, Kaczyński; IV kwarta: Rosiak – Chaliadka, Migal, Mnatsakanyan, zawodnik testowany II, Ćwik, Siudaj, zawodnik testowany III, Bryja, zawodnik testowany IV, Walczyna. Trener: Mikołaj Raczyński