18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły zgłoszenia do programu in vitro. Także w Lublinie

Barbara Wójtowicz
Ruszyły zgłoszenia do programu in vitro. Także w Lublinie
Ruszyły zgłoszenia do programu in vitro. Także w Lublinie archiwum Polskapresse
Pary borykające się z problemem niepłodności mogą już skorzystać z rządowego dofinansowania do zabiegów in vitro. W Lublinie do programu zakwalifikowane zostały dwie kliniki, które czekają już na zgłoszenia.

Klinika "Ovum. Rozrodczość i Andrologia" otrzymała dofinansowanie w kwocie 1,4 mln zł. W tym roku będzie mogła wykonać 200 zabiegów. - Prawdopodobnie uda się sfinansować zabiegi dla wszystkich albo przynajmniej większości par, które spełnią warunki przewidziane przez Ministerstwo Zdrowia - mówi Katarzyna Plewka, rzeczniczka prasowa "Ovum". - Aby zgłosić się do programu, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 81 534 48 32 lub przyjść do naszej siedziby, przy ul. Staszica 1 i umówić się na konsultację. Lekarze po przejrzeniu dokumentacji i wykonaniu badań będą mogli zakwalifikować parę do zabiegu.

Druga klinika, którą mogą wybrać pacjenci, to Centrum Zdrowia i Rodziny "Ab Ovo" z siedzibą przy ul. Bocianiej 6. Uzyskana przez klinikę kwota do- finansowania to ponad 730 tys. zł. - Pacjenci mogą się już do nas zgłaszać - mówi Grzegorz Polak z "Ab Ovo". Kontakt z kliniką pod numerem tel. 81 527 71 36.

Program nie przewiduje rejonizacji, dlatego pary z Lubelszczyzny mają prawo zdecydować się na leczenie w jednej z 26 klinik z całej Polski (pełna lista na stronie Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl).

Do Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013--2016 zakwalifikowane zostaną pary, które mają zdiagnozowaną bezwzględną niepłodność lub mają udokumentowane leczenie niepłodności przez co najmniej 12 ostatnich miesięcy i nie stwierdzono u nich przeciwwskazań do zastosowania procedury in vitro. Kobiety w momencie zgłoszenia się do programu nie mogą mieć ukończonych 40 lat. Pary nie muszą być małżeństwem, nie muszą też posiadać ubezpieczenia zdrowotnego.

W ramach programu sfinansowana zostanie cała część bio-technologiczna procedury oraz badania laboratoryjne. Za część kliniczną, m.in. za leki stosowane w stymulacji jajeczkowania, pary muszą zapłacić z własnej kieszeni. Odpłatne są także wizyty kwalifikacyjne.

TYLKO W KURIERZE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski